Trwa ładowanie...
d2e6b69

Gekoplast chce przenieść się na rynek główny GPW w tym roku

Warszawa, 29.07.2015 (ISBnews) - Gekoplast rozpoczął działania mające na celu przeniesienie notowań z NewConnect na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka ma nadzieję, że debiut na nim nastąpi przed końcem 2015 r., poinformował prezes Piotr Górowski.

Share
d2e6b69

"Podjęliśmy starania i prace nad prospektem emisyjnym. Będzie on złożony prawdopodobnie na początku września. Mam nadzieję, że proces zakończy się jeszcze w tym roku i pierwsze notowania będą jeszcze w 2015 r." - powiedział Górowski na konferencji prasowej.

Spółka nie zdecydowała jeszcze, czy przenosinom będzie towarzyszyła emisja akcji.

"Na dziś nie wiemy, czy będzie. Można przyjąć, że emisja będzie, ale raczej nie na cele akwizycyjne, bo nie mamy obecnie na tyle zaawansowanych projektów. Środki z emisji mogą być przeznaczone na cele śródroczne, na kapitał pracujący, na zakupy surowców" - dodał prezes.

d2e6b69

W związku z potrzebą zwiększenia płynności, niewielki pakiet akcji może zaoferować główny akcjonariusz Gekoplastu - Capital Partners. To główny akcjonariusz zdecyduje także o możliwej emisji i jej wielkości.

"Górna granica zwiększenia płynności jest taka, żeby Capital Partners miał nadal pakiet kontrolujący. Minimum to taka wielkość, jaka za pierwszym razem, czyli 850 tys akcji" - powiedział Górowski.

Ostateczna decyzja zostanie podjęta pod koniec prac nad prospektem emisyjnym. Będzie zależała od planów inwestycyjnych, a także od wybranego mechanizmu obniżenia kosztów surowcowych, wskazał także prezes.

Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w lutym 2015 r. i zapowiadała wówczas, że chce w ciągu roku, półtora przenieść się na rynek główny warszawskiej giełdy; nie wykluczała, że przejście będzie związane z emisją akcji pod konkretną akwizycję podmiotu z branży.

Gekoplast specjalizuje się w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Prowadzi działalność w takich segmentach rynku, jak: płyty z tworzyw sztucznych i opakowania z płyt, wyroby wtryskowe, wyroby rozdmuchowe, opakowania z tektury.

(ISBnews)

d2e6b69

Podziel się opinią

Share
d2e6b69
d2e6b69