Trwa ładowanie...
d42p8eg

Georg F. W. Schaeffler

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Erlangen

d42p8eg

Georg F. W. Schaeffler to drugi najbogatszy Niemiec na świecie. Posiada większość udziałów w Grupie Schaeffler.

Życiorys

Georg F. W. Schaeffler urodził się 19 października 1964 r. w Erlangen na północy Niemiec. Wraz z matką jest właścicielem i szefem rady nadzorczej Grupy Schaeffler zajmującej się produkcją łożysk toczonych i elementów maszyn. Firma przynosząca obecnie milionowe dochody zatrudnia ponad 85 tysięcy pracowników. Założył ją w 1946 roku George Schaeffler, ojciec Georga F. W. Schaefflera. Rodzinna firma produkowała początkowo tylko drewniane guziki i klamerki na pasek. Trzy lata później zwiększono produkcję o łożyska kulkowe.

Po śmierci ojca Georga Friedricha Wilhelma Schaefflera firmę przejęła jego matka. George F. W. Schaeffler po skończeniu szkoły średniej rozpoczął służbę w niemieckim wojsku. Po odejściu ze służby zaczął studia na szwajcarskim uniwersytecie St. Gallen. W 1999 roku udało mu się ukończyć studia prawnicze na prestiżowej uczelni Duke University. Georg F. W. Schaeffler po śmierci ojca w 1996 roku odziedziczył 80% udziałów w rodzinnej firmie. W 2000 roku rozpoczął pracę w firmie prawniczej Hayes and Boone a sześć lat później powrócił do pracy w Grupie Schaeffler. W 2008 roku rodzina przejęła część firmy Continental, jednego z największych producentów opon i części samochodowych.

Grupa Schaeffler działa obecnie w 49 krajach. Działalność firmy jest doceniana na całym świecie. Matka Georga F. W. Schaefflera została nagrodzona Niemieckim Krzyżem Zasługi za osiągnięcia przedsiębiorcze oraz Bawarskim Orderem Zasługi za zaangażowanie w sprawy społeczne. Dodatkowo zdobyła takie nagrody jak medal Karmarscha, Großen Tiroler Adler, Złoty Medal Dystryktu oraz nagroda "Osobowość Roku" przyznana przez instytut ÖkoGlobe.

Majatek

Majątek Georga F.W Schaefflera szacowany jest obecnie na 22,1 miliarda dolarów. Większość fortuny podchodzi z Grupy Schaeffler i podległej im fabryki opon i części samochodowych Continental.

Życie prywatne

Georg F. W. Schaeffler ma czterech synów i jest rozwiedziony z Bernadette Muehlen. Żyje obecnie w Dallas. Georg nie wspominał o tym, kto w przyszłości przejmie główne dowodzenie firmą, prawdopodobnie będzie to jeden z jego synów. Georg Friedrich Willhelm Schaeffler rzadko pojawia się na publicznych wydarzeniach i nie udziela wywiadów dziennikarzom. Preferuje spokojne życie w zaciszu w Stanach Zjednoczonych. Znacznie bardziej otwarta jest jego matka, która często udziela się politycznie. W kwietniu 2016 roku została zaproszona przez prezydenta Baracka Obamę na spotkanie piętnastu największych przywódców korporacyjnych.

Miejsce na liście najbogatszych

Georg F. W. Schaeffler w rankingu najbogatszych ludzi znajduje się na 36. miejscu. Udało mu się to osiągnąć już w wieku 52 lat, więc w przyszłości może uplasować się na jeszcze wyższej pozycji. Wszystko zależy od tego, jak dalej będzie zarządzana ogromna Grupa Schaeffler, która w swojej przeszłości miała już pewne kłopoty finansowe, z których jednak udało się wybrnąć.

d42p8eg
d42p8eg
d42p8eg
d42p8eg