Trwa ładowanie...
d2ceblh
30-03-2017 11:08

GetBack: Akwizycje powinny stać się trzecim filarem rozwoju grupy

Warszawa, 30.03.2017 (ISBnews) - GetBack uważa, że jednym z trzech filarów rozwoju grupy powinny stać się akwizycje mniejszych podmiotów. Dlatego też rozpoczął już rozmowy ze znaczącymi akcjonariuszami dwóch podmiotów z branży zarządzania wierzytelnościami, w sprawie nabycia ich akcji , podała spółka w sprawozdaniu za 2016 r. 

d2ceblh

"W ocenie zarządu, trzecim filarem rozwoju Grupy powinny stać się akwizycje mniejszych podmiotów. Zarząd zamierza rozwijać działalność Grupy w tym obszarze, niezależnie od zwiększenia wartości nominalnej portfeli wierzytelności w ramach segmentu funduszy własnych" - czytamy w sprawozdaniu.

GetBack poinformował, że 8 marca br. zarząd spółki podjął decyzję dotyczącą rozpoczęcia negocjacji ze znaczącymi akcjonariuszami dwóch podmiotów z branży zarządzania wierzytelnościami, w sprawie nabycia akcji tych podmiotów.

Według GetBack, polski rynek wierzytelności jest niezwykle atrakcyjny z uwagi na podaż portfeli wierzytelności o znacznej wartości, oferujących możliwość osiągnięcia wysokich i stabilnych odzysków. Dlatego też Grupa planuje kontynuację prowadzenia działalności w ramach sprawdzonego, elastycznego modelu biznesowego opartego na obydwu segmentach działalności.

"W szczególności, zarząd planuje rozwój organiczny grupy przez nabywanie portfeli wierzytelności przez własne fundusze inwestycyjne zamknięte. W ocenie zarządu, ta forma działalności charakteryzuje się wyższą rentownością operacyjną niż zarządzanie portfelami wierzytelności zewnętrznych funduszy inwestycyjnych zamkniętych" - czytamy dalej..

d2ceblh

Równolegle zarząd zamierza intensyfikować rozwój Grupy w zakresie zarządzania portfelami zewnętrznych funduszy inwestycyjnych zamkniętych poprzez zwiększenie skali pozyskiwania środków przez zewnętrzne fundusze inwestycyjne zamknięte. Spółka prowadzi działania mające na celu zacieśnienie współpracy z wybranymi towarzystwami funduszy inwestycyjnych w Polsce.

Grupa jest w stanie zaprezentować inwestorom globalnym, mającym określone oczekiwania co do minimalnej wielkości potencjalnych transakcji, atrakcyjne transakcje umożliwiające nabycie pakietów wierzytelności o wartości wymagającej ponadprzeciętnego finansowania. Tego typu transakcje mogą dotyczyć, w szczególności, portfeli wierzytelności hipotecznych, podano także.

GetBack poinformował, że w celu zapewnienia grupie dostępu do nowych kategorii portfeli wierzytelności oraz portfeli o ponadprzeciętnie wysokiej wartości, zarząd podejmuje działania dotyczące przygotowywania nowych struktur dla transakcji z podmiotami z sektora finansowego, które mogą być zainteresowane sprzedażą portfeli wierzytelności, tj. bankami, firmami leasingowymi oraz pożyczkowymi.

"Celem tych rozwiązań jest zapewnienie możliwości nabywania przez fundusze inwestycyjne zamknięte portfeli wierzytelności na najwcześniejszym możliwym etapie ich przeterminowania" - czytamy dalej.

d2ceblh

Ponadto, zarząd otwarty jest na współpracę z inwestorami zagranicznymi, czego przejawem może być osiągnięte w grudniu 2016 r. porozumienie z zagranicznym inwestorem.

"Intencją spółki oraz inwestora jest podjęcie ramowej współpracy na najbliższy rok w celu wspólnego dokonywania znacznych inwestycji w portfele wierzytelności na rynku polskim" - czytamy także.

GetBack będzie też pracować nad podwyższaniem efektywności działań związanych z dochodzeniem wierzytelności przez rozwijanie oferty skierowanej do osób zadłużonych obsługiwanych przez Grupę. W tym celu został opracowany Program Pożyczek Rehabilitacyjnych, w ramach którego oferuje refinansowanie zadłużenia osobom zadłużonym.

Wcześniej w tym tygodniu akcjonariusze GetBack zdecydowali o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki o kwotę nie wyższą niż 1 mln zł, do kwoty nie wyższej niż 5 mln zł poprzez emisję - w formie subskrypcji otwartej - do 5 mln akcji zwykłych na okaziciela serii E o wartości nominalnej 0,2 zł. Akcje GetBack zostać zaoferowane w trybie oferty publicznej i wprowadzone na GPW.

GetBack powstał w lutym 2012 roku, jest jednym z liderów na rynku wierzytelności w Polsce. Na koniec pierwszego półrocza 2016 r. łączna wartość nominalna wierzytelności zarządzanych przez GetBack wynosiła ok. 17 mld zł przy ok. 2 mln spraw w obsłudze.

(ISBnews)

d2ceblh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ceblh