Trwa ładowanie...
d9kfq54

Getin Holding ma warunkową umowę zakupu białoruskiego banku za 21,1 mln zł

11.07. Warszawa (PAP) - Getin Holding podpisał warunkową umowę zakupu za około 21,1 mln zł 95 proc. kapitału "Białoruski Bank Małego Biznesu", banku specjalizującego się w rynku...

Share
d9kfq54

11.07. Warszawa (PAP) - Getin Holding podpisał warunkową umowę zakupu za około 21,1 mln zł 95 proc. kapitału "Białoruski Bank Małego Biznesu", banku specjalizującego się w rynku kredytów dla małych i średnich przedsiębiorców - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

Umowa dotyczy zakupu łącznie 287.689 akcji, stanowiących 95,5070 proc. kapitału zakładowego banku za 4.867.697,88 euro (równowartość 21.099.036,46 zł).

Ostateczna cena akcji może ulec zmianie w przypadku przekroczenia określonego w umowie poziomu dewaluacji lub rewaluacji rubla białoruskiego.

d9kfq54

Umowę w tej sprawie Getin Holding podpisał z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, International Finance Corporation, Nederlandse Financierings-Maatschappij Voor Ontwikkelingslanden N.V., Kreditanstalt Fuer Wiederaufbau, Swedfund International AB, Shorecap International Ltd. oraz Shorebank International Ltd.

Getin podał, że celem zakupu banku jest chęć zwiększenia obecności na białoruskim rynku kredytów dla małych i średnich przedsiębiorców.

"Transakcja wpisuje się w ramy strategii działalności emitenta, zgodnie z którą głównym przedmiotem działalności emitenta jest działalność inwestycyjna polegająca na wyszukiwaniu i realizacji projektów inwestycyjnych na rynkach krajowych i zagranicznych, a następnie tworzeniu wartości w spółkach wchodzących w skład portfela inwestycyjnego poprzez nadzór i koordynację ich rozwoju" - napisano w komunikacie. (PAP)

seb/ ana/

d9kfq54

Podziel się opinią

Share
d9kfq54
d9kfq54