Trwa ładowanie...
d4mixgj

Giełdy skorzystają na tym, że Fed utrzymuje stymulowanie gospodarki - Tepper z Appaloosa Management

23.09. Nowy Jork (PAP/int.) - Giełdy skorzystają na tym, że Fed utrzymał stymulowanie gospodarki - ocenia David Tepper, założyciel i prezydent funduszu hedgingowego Appaloosa...

d4mixgj
d4mixgj

23.09. Nowy Jork (PAP/int.) - Giełdy skorzystają na tym, że Fed utrzymał stymulowanie gospodarki - ocenia David Tepper, założyciel i prezydent funduszu hedgingowego Appaloosa Management.

"Decyzja Fed, aby nie rozpoczynać ograniczania programu stymulowania gospodarki w USA, wskazuje na nastawienie banku na wzrost gospodarczy, a to oznacza, że skorzystają na tym giełdy" - mówi Tepper.

W ub. środę zakończyło się posiedzenie Fed, po którym rynek spodziewał się, że bank zdecyduje się na nim na ograniczenie tempa skupu obligacji. Tymczasem Rezerwa Federalna zdecydowała o utrzymaniu bez zmian realizowanego obecnie programu luzowania ilościowego.

Amerykański bank centralny będzie tym samym dalej miesięcznie skupował obligacje skarbowe warte 45 mld USD oraz obligacje zabezpieczone hipotekami MBS warte 40 mld USD miesięcznie.

d4mixgj

Fed czeka na "więcej dowodów na trwałość wzrostu", zanim zacznie ograniczać program zakupów obligacji - uzasadniono.

"Fed nie martwi się o inflację w ciągu najbliższych kilku lat i, po pierwsze, chce wzrostu, po drugie - chce wzrostu i po trzecie chce wzrostu w gospodarce" - mówi Tepper.

"Dzięki stabilizacji w gospodarce Europy, stałemu odbiciu w Chinach i godziwym fundamentom gospodarki USA, wszystko to powinno dać dość korzystne środowisko dla rynków akcji" - ocenia.

Tymczasem w piątek na zamknięciu w USA Dow Jones Industrial spadł o 0,96 proc., do 15.487,12 pkt. S&P 500 zniżkował o 0,73 proc., do poziomu 1.709,82 pkt., a Nasdaq Comp. spadł o 0,39 proc. do 3.774,73 pkt. Była to reakcja na ponowny wzrost obaw o klif fiskalny USA.(PAP)

aj/ jtt/

d4mixgj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mixgj