Trwa ładowanie...
div54lg
div54lg
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Giełdy w USA kończą dzień na lekkich minusach

Czwartek na amerykańskich giełdach przyniósł nieduże spadki po silnych wzrostach z poprzednich sesji. Najmocniej traciły firmy paliwowe i banki, a także sieć handlowa Wal-Mart. Po danych wskazujących na wzrost zapasów ropy naftowej w USA spadają jej ceny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
div54lg

Indeks Dow Jones Industrial na koniec dnia stracił 0,25 proc. i wyniósł 16 413,43 pkt.

S&P 500 spadł o 0,47 proc., do 1 917,83 pkt.

Nasdaq Comp. zniżkował o 1,03 proc. do 4 487,54 pkt.

div54lg

Poprzednie trzy sesje na amerykańskich giełdach zakończyły się wzrostem o łącznie 5 proc.

"Mieliśmy naprawdę bardzo mocny trzydniowy wzrost. Teraz zaczęła pojawiać się chęć do realizacji zysków i myślę, że to dzisiaj przeważyło" - powiedział szef traderów z Convergex Peter Coleman.

"Za nami niezły ruch w górę. Teraz rynek jest wykupiony po raz pierwszy od pewnego czasu" - dodał główny strateg rynkowy z The Lindsey Group Peter Boockvar.

Na notowaniach indeksów ciążył silnie spadający kurs Wal-Mart. Inwestorzy wyprzedawali walory spółki po słabszych od oczekiwań wynikach kwartalnych.

div54lg

Wśród innych spółek technologicznych po około 1 proc. spadały akcje Apple i Netflix.

Pod drugiej stronie rynku znajdował się mocno zyskujący IBM. Kursowi tej spółki pomaga podniesienie rekomendacji przez Morgan Stanley do "przeważaj" z "neutralnie".

Umiarkowane wzrosty zanotowała część giełd w Europie. Lekko wzrósł m.in. niemiecki DAX (0,9 proc.) i francuski CAC 40 (0,2 proc.), spadł natomiast brytyjski FTSE 100 (o 1 proc.)

Do zakupów akcji w Europie zachęca gołębi wydźwięk minutek Europejskiego Banku Centralnego, w których po raz kolejny zasugerowano możliwość luzowania polityki monetarnej w strefie euro w marcu.

div54lg

Podziel się opinią

Share

div54lg

div54lg