Trwa ładowanie...
d8f2qjb

Głosowania Sejmu nt. budżetu i członków RPP przesunięte na piątkowy wieczór

Warszawa, 29.01.2016 (ISBnews) - Trzecie czytanie (czyli ostateczne głosowanie) projektu ustawy budżetowej na 2016 r., a także głosowania w sprawie wyboru przez Sejm dwóch nowych członków Rady Polityki Pieniężnej (RPP) zostały przesunięte z czwartku wieczorem na piątek, także na godziny wieczorne, poinformował marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Share
d8f2qjb

"Informuję państwa posłów, że po naradzie z Prezydium Sejmu i konsultacjach z Konwentem Seniorów uzyskałem jednolitą opinię, że w tej chwili przerwiemy głosowania i przeniesiemy je na piątek, po zakończeniu merytorycznych punktów obecnego posiedzenia Sejmu, czyli na godziny wieczorne dzisiaj, w piątek" - powiedział Kuchciński w Sejmie pod koniec obrad w nocy z czwartku na piątek.

Sejm informował wcześniej, że w związku z zakończeniem kadencji dwojga członków Rady Polityki Pieniężnej, powołanych przez Izbę: Elżbiety Chojny-Duch i Andrzeja Bratkowskiego wpłynęły cztery kandydatury: Grażyny Ancyparowicz, Stanisława Gomułki, Eryka Łona oraz Cezarego Wójcika.

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych udzieliła pozytywnej rekomendacji wszystkim kandydatom na członków RPP 12 stycznia br. Z kolei 13 stycznia Senat wybrał swoich przedstawicieli do RPP - zostali nimi: Eugeniusz Gatnar, Marek Chrzanowski i Jerzy Kropiwnicki, zgłoszeni przez PiS.

Pod koniec grudnia ub.r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy budżetowej na rok 2016, przewidujący, że deficyt wyniesie nie więcej niż 54,74 mld zł, zaś wzrost gospodarczy sięgnie 3,8%. Zgodnie z zapowiedziami, wynik sektora instytucji rządowych i samorządowych prognozowany jest na poziomie ok. 2,8% PKB.

(ISBnews)

d8f2qjb

Podziel się opinią

Share
d8f2qjb
d8f2qjb