Trwa ładowanie...
d4j67zo
d4j67zo
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Głosowanie tarnowskiego budżetu obywatelskiego w tym roku w czerwcu

Z września na czerwiec został przesunięty termin głosowania w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Tarnowa. Mieszkańcy miasta będą mieli do rozdysponowania taką samą pulę jak przed rokiem, czyli 2 mln zł. Głosować będzie można tylko elektronicznie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4j67zo

Przesunięcie głosowania zostało zaproponowane przez prezydenta miasta Romana Ciepielę, bo jego dotychczasowy, wrześniowy termin, zbiegał się z czasem, w którym Rady Osiedli zgłaszają do realizacji wybrane przez siebie zadania.

Zgodnie ze zmienionym harmonogramem budżetu obywatelskiego projekty będzie można zgłaszać od piątku do 28 kwietnia, ich weryfikacja i opiniowanie potrwają do 31 maja, a lista tych, które przejdą do głosowania, zostanie ogłoszona 2 czerwca. Głosowanie rozpocznie się 19 czerwca i potrwa do 28 czerwca. Ogłoszenie listy zwycięskich projektów nastąpi 30 czerwca, a ich realizacja - w 2018 roku.

Tarnowski BO określa przedział wydatków, w jakich musi mieścić się projekt. Dolna granica kosztów koniecznych do realizacji pojedynczego projektu wynosi 100 tys. zł, a górna - 500 tys. zł.

d4j67zo

W regulaminie utrzymany został wymóg zebrania przez pomysłodawców co najmniej stu podpisów mieszkańców pod zgłaszanymi projektami. Merytoryczną pomocą przy przygotowywaniu i zgłaszaniu projektów będą służyć pomysłodawcom pracownicy Urzędu Miasta Tarnowa.

Tarnowianie będą mogli głosować na projekty tylko przez internet. Osobom, które z racji wieku lub stanu zdrowia nie mogą oddać głosu elektronicznie, zapewniona zostanie możliwość głosowania bezpośrednio w miejscu ich zamieszkania. Taką potrzebę należy jednak wcześniej zgłosić w kancelarii rady miejskiej UMT.

W zeszłorocznej edycji BO pod głosowanie mieszkańców Tarnowa poddano 20 zakwalifikowanych projektów. Do realizacji wybrano sześć zadań, z których najwięcej głosów otrzymały Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej 2017, proponujące różne formy aktywizacji starszym mieszkańcom miasta, zgodne z ich potrzebami i zainteresowaniami.

d4j67zo

Podziel się opinią

Share
d4j67zo
d4j67zo