Trwa ładowanie...
dhq6x3r

Główny geolog: Koncepcja polityki surowcowej powinna być gotowa do końca roku

Warszawa, 28.11.2016 (ISBnews) - Koncepcja polityki surowcowej państwa powinna zostać przedstawione na posiedzeniu rządu do końca roku, poinformował wiceminister środowiska i główny geolog kraju Mariusz Orion Jędrysek.
Share
dhq6x3r

"Liczę, że do końca roku uda się przedstawić na posiedzeniu rządu politykę surowcową. Ona będzie poddana także opiniowaniu społecznemu" - powiedział Jędrysek podczas I Forum Kampanii "Polska Chemia".

Wyjaśnił, że pierwszy etap prac został już zakończony, a obecnie koncepcja polityki surowcowej jest przedmiotem prac międzyresortowego zespołu.

"To mają być nadrzędne zasady, które doprowadzą do tego, że podaż surowców będzie mieć obniżone ryzyko. Mam nadzieję, że będzie to dokument strategiczny i że będzie elementem strategii zrównoważonego rozwoju" - powiedział wiceminister.

dhq6x3r

Podkreślił, ze Polska jest krajem bogatym w surowce, które powinny być przede wszystkim pozyskiwane z zasobów krajowych.

"Działamy w tym kierunku, że jeśli już mamy pozyskiwać surowce za granicą, to żeby to były udziały w koncesjach w innych krajach" - dodał.

Wskazał też, że obok samej polityki surowcowej konieczne będą zmiany prawne, m.in. zachęcające do racjonalnego wydobycia, również w formie zmian prawa podatkowego.

(ISBnews)

dhq6x3r

Podziel się opinią

Share
dhq6x3r
dhq6x3r