Trwa ładowanie...
d3m6hih

GNB liczy na poprawę zysku r/r, spadek kosztów odsetkowych o 350 mln zł w br.

Warszawa, 24.03.2015 (ISBnews) - Getin Noble Bank chce w tym roku poprawić wyniki finansowe w porównaniu z 2014 r. Bank planuje sprzedaż 1 mld zł kredytów gotówkowych, utrzymanie finansowania zakupu samochodów na poziomie z ub. roku, tj. 4 mld zł i dalsze ograniczanie sprzedaży kredytów hipotecznych. Celem jest obniżenie kosztów odsetkowych o 350 mln zł, poinformował prezes Krzysztof Rosińki.

Share
d3m6hih

"Chcielibyśmy poprawić zysk w tym roku" - powiedział Rosiński podczas telekonferencji.

Prezes poinformował, że celem grupy jest dalsze obniżanie kosztów finansowania.

"Nasze ambicje sięgają obniżenia kosztu o 70 pb. To oznacza de facto 350 mln zł rocznie kosztów finansowania mniej. To jest cyfra, która jest w naszym zasięgu" - powiedział Rosiński.

d3m6hih

Dodał, że obniżenie kosztu finansowania o co najmniej 70 pb daje lepszą bazę do poprawy wyniku odsetkowego w tym roku. W 2014 wynik odsetkowy grupy wzrósł o ponad 10%.

Od stycznia do marca bank obniżył koszty finansowania całego portfela o 15 pb.

Rosiński poinformował, że w tym roku w ramach realizacji strategii GetUp bank będzie kontynuował zmianę miksu na rzecz produktów wysokomarżowych.

"Naszym celem jest, by saldo kredytów gotówkowych urosło nam o kolejny 1 mld zł, czyli podwoiło się wobec tego, co zrobiliśmy w 2014 r. Mamy też ambicję, aby kredyty samochodowe i leasing przekroczyły wartość 4 mld zł. Chcemy też podwoić przychody z ROR-ów i cross-sellingu"- powiedział Rosiński.

Getin Noble Bank odnotował 360,03 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2014 r. wobec 399,73 mln zł zysku rok wcześniej.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany bezpośrednio i pośrednio przez Leszka Czarneckiego.

(ISBnews)

d3m6hih

Podziel się opinią

Share
d3m6hih
d3m6hih