Trwa ładowanie...
d1cxryj

Gobarto chce powiększać sieć dystrybucji, rozwijać segment ferm w tym roku

Warszawa, 30.03.2017 (ISBnews) - Gobarto zamierza w tym roku poszerzać zasięg terytorialny własnej dystrybucji, a także rozwijać się w segmencie ferm, poinformowali przedstawiciele zarządu. Strategicznymi obszarami działalności Grupy pozostaną: ubój wieprzowiny, rozwój sieci dystrybucyjnej w kraju oraz rozwinięciu przetwórstwa mięsa.

Share
d1cxryj

"Celem naszym jest, by pokryć dystrybucją całą Polskę, by móc optymalizować koszty logistyki, zapasów. Stwarzamy ciekawą ofertę dla dużych producentów" - powiedział prezes Dariusz Formela podczas konferencji prasowej.

W ramach segmentu Mięso i wędliny Gobarto rozwija działalność dystrybucyjną i jest jednym z największych polskich dostawców mięsa i wędlin do detalu tradycyjnego. W 2016 r. do posiadanych centrów dystrybucyjnych w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Radomiu, Ciechanowcu i Lublinie dołączyło centrum dystrybucyjne w Gdańsku.

Spółka zamierza również rozwijać się w segmencie ferm, ale rozwój w tym segmencie ograniczają wymogi regulacyjne. "Poszerzamy ilość ferm w Polsce - tj. fermy zarodowo-tuczowe. Chcielibyśmy rozwijać się w segmencie trzody chlewnej, ale uzyskiwanie decyzji środowiskowych jest powolne - pozwolenie na budowę fermy tuczowo-zarodowej trwa 24 miesiące" - wskazał Formela.

Gobarto zamierza również dążyć do zakupów bezpośrednich surowca do produkcji (żywiec) z uwagi na ogólny koszt pozyskiwania surowca i optymalizację kosztów logistyki.

d1cxryj

"Koncentrujemy nasze kompetencje i zasoby na obszarach kluczowych dla efektywnego realizowania długoterminowej strategii, czyli na uboju wieprzowiny, rozwoju sieci dystrybucyjnej w kraju oraz rozwinięciu przetwórstwa mięsa. Dlatego w 2016 r. podjęliśmy decyzję o likwidacji oddziału spółki w Hucie i zakończeniu działalności w zakresie uboju wołowego" - powiedział wiceprezes i dyrektor finansowy Rafał Oleszak podczas konferencji.

Spółka najbliższe działania inwestycyjne zamierza finansować długiem, w związku z czym nie zakłada podwyższenia kapitału spółki, ale nie wyklucza też finansowania od większościowego akcjonariusza.

"Potencjalne działania inwestycyjne, jeśli będą wymagać finansowania kapitałem, to od największego akcjonariusza" - zadeklarował dyrektor finansowy.

Pod koniec stycznia br. Cedrob w ramach wezwania skupił 4 720 882 akcji, stanowiących 16,98% kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu Gobarto. Tym samym Cedrob zwiększył zaangażowanie w Gobarto do 82,98%.

d1cxryj

"Co do kolejnych planów głównego akcjonariusza spółki Cedrob, nie mamy takiej wiedzy obecnie" - powiedział Oleszak.

Gobarto (dawniej Polski Koncern Mięsny Duda) to największa w Polsce firma zajmująca się ubojem i rozbiorem mięsa czerwonego. Spółka kontroluje i jest zarazem najważniejszą częścią grupy kapitałowej, którą aktualnie tworzy ok. 30 firm z branży rolno-spożywczej z terenu Polski, Ukrainy oraz Niemiec. Spółka jest notowana na GPW od 2002 r. Należy do grupy kapitałowej Cedrob.

(ISBnews)

d1cxryj

Podziel się opinią

Share
d1cxryj
d1cxryj