Trwa ładowanie...

Google będzie wiedział, w które reklamy klikasz i co potem kupujesz w sklepie

Google już nie będzie ograniczać się do śledzenia naszych ruchów w sieci. Teraz gigant będzie dokładnie wiedział, w jaki sposób korzystamy z naszych kart płatniczych. A wykorzysta to do jeszcze sprytniejszego sprzedawania reklam w sieci.

Google będzie wiedział, w które reklamy klikasz i co potem kupujesz w sklepieŹródło: Fotolia
d2wjwet
d2wjwet

Jak pisze serwis MIT Technology Review, możliwość logicznego połączenia danych o tym, jakie reklamy są nam pokazywane w sieci i danych o zakupach w zwykłych sklepach pozwoli Google na wykonanie dużego skoku w kwestii skuteczności reklam.

Gdy reklamodawcy zobaczą, że ludzie odwiedzili ich lokal i kupili ich produkt dzięki reklamom Google'a, będą znacznie chętniej wydawać pieniądze na kolejne kampanie reklamowe online.

Zbieranie danych o użytkownikach, które potem można bardzo skutecznie zmonetyzować, są podstawą biznesu Google. To dlatego firmie opłaca się wprowadzać na rynek bardzo kosztowne dla firmy, choć darmowe dla użytkowników produkty w rodzaju Google Maps.

Gigant z Mountain View od dawna zbiera dane o lokalizacji swoich uzytkowników za pomocą map, a już od 2014 roku wykorzystuje je do pokazywania, jak często i w jakich godzinach klienci odwiedzają różnego rodzaju placówki usługowe lub handlowe. To cenne informacje dla reklamodawców, ale nie wynika z nich, jak wizyty klientów dzięki Google Maps przekładają się na zakupy w realu.

d2wjwet

Google właśnie pochwalił się, że nawiązał współpracę w partnerami, którzy udostępniają mu dane dotyczące 70 proc. wszystkich transakcji dokonywanych za pomocą kart kredytowych i debetowych. Firma oczywiście zapewnia, że prywatność użytkowników jest całkowicie chroniona.

Statystycznie rzecz ujmując, w dwóch przypadkach na trzy dane o naszych zakupach np. w sklepie rowerowym czy wędkarskim będą trafiać do bazy danych Google.

d2wjwet
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wjwet

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj