Trwa ładowanie...
d3sdzbt

GPW ma list intencyjny ws. wykorzystania nieruchomości spółki

Warszawa, 01.09.2015 (ISBnews) - GPW podpisała niewiążący list intencyjny z MS Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych (MS TFI) oraz Centrum Bankowo-Finansowym "Nowy Świat" w celu rozpoczęcia wspólnych analiz i negocjacji dotyczących metod i warunków optymalizacji wykorzystania aktywów nieruchomościowych GPW, podała giełda.

Share
d3sdzbt

MS TFI jest podmiotem z grupy kapitałowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. w 100% zależnej od Skarbu Państwa, który zarządza MARS funduszem inwestycyjnym zamkniętym - dominującym akcjonariuszem Centrum Bankowo-Finansowego "Nowy Świat". Natomiast Centrum Bankowo-Finansowym "Nowy Świat" jest dominującym akcjonariuszem Centrum Giełdowego (CGSA), które jest współwłaścicielem (obok GPW)
kompleksu Centrum Giełdowe, w którym siedzibę ma m.in. GPW, podała spółka.

"W ramach wyżej wymienionych prac przedmiotem analiz i negocjacji mogą być również warunki ewentualnej dezinwestycji przez GPW pakietu 24,79% akcji w spółce CGSA, nieruchomości będących odrębną własnością GPW w CG, udziałów GPW w prawie własności do CG oraz w prawie użytkowania wieczystego działek, na których CG jest posadowione, na rzecz CGSA lub innego podmiotu z grupy MS TFI, wraz z jednoczesnym podpisaniem przez GPW długoterminowej umowy najmu powierzchni w Centrum Giełdowym" - czytamy w komunikacie.

"Zamiarem zarządu GPW jest dalsza optymalizacja wykorzystywanej przez GPW powierzchni biurowej i aktywów nieruchomościowych, przy jednoczesnym pełnym zabezpieczeniu interesów GPW w zakresie dysponowania powierzchnią biurową w obecnej siedzibie przy ul. Książęcej 4 w Warszawie w okresie kolejnych 5-10 lat" - podano także.

d3sdzbt

W celu realizacji postanowień listu intencyjnego zostanie przeprowadzone badanie stanu prawnego, technicznego i komercyjnego budynku Centrum Giełdowe, w ramach zwyczajowego badania due diligence. Dodatkowo spółka wynajmowała dotychczas na terenie Centrum Giełdowego 1 373,65 m2 powierzchni (sale konferencyjne i archiwum), którą w przeważającej większości wypowiedziała począwszy od 1 września 2015.

"Zamiarem stron listu intencyjnego jest zakończenie ww. analiz i negocjacji nie później niż do końca 2015 roku, przy czym zatwierdzanie i rozpoczęcie realizacji ewentualnych transakcji mogłoby nastąpić nie wcześniej niż w drugim kwartale 2016 roku, po podjęciu stosownych, przyszłych decyzji przez zarząd GPW i uzyskaniu wymaganych zgód korporacyjnych, w tym akcjonariuszy GPW. Na dzień dzisiejszy żadne takie decyzje ani zgody nie miały miejsca" - podsumowuje giełda.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

(ISBnews)

d3sdzbt

Podziel się opinią

Share
d3sdzbt
d3sdzbt