Trwa ładowanie...
d4ke1xx

GPW ma zrezygnować z wynajmu sal notowań dla rynków NewConnect i Catalyst

Warszawa, 12.02.2015 (ISBnews) - Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w ramach oszczędności ma zrezygnować z wynajmu sal notowań dla rynków NewConnect i Catalyst w biurowcu przy ul. Książecej w Warszawie, wynika z informacji agencji ISBnews.

Share
d4ke1xx

"Giełda wprowadza oszczędności i m.in. rezygnuje z wynajmu sal dedykowanych dotychczas notowaniom na rynkach NewConnect i Catalyst. Sala notowań rynku głównego GPW pozostaje, ale już np. część tzw. back office została przeniesiona poza centrum Warszawy" - powiedziało ISBnews źródło.

Już w 2013 roku GPW analizowała potencjalne przeniesienie swojego biznesu poza centrum Warszawy. Ówczesny prezes giełdy Adam Maciejewski wskazywał w rozmowie z ISBnews, że kwestie takie jak "parkiet", czy "debiuty" pozostałyby na ul. Książęcej, ale giełdowe back office mogłoby zostać przeniesione z obecnych drogich przestrzeni.

Jeszcze wcześniej zarząd GPW wskazywał na przykład Deutsche Boerse, która uzyskała znaczące oszczędności dzięki realokacji poza centrum.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 9 listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d4ke1xx

Podziel się opinią

Share
d4ke1xx
d4ke1xx