Trwa ładowanie...
d49mb3b

GPW podtrzymuje zamiar przeznaczenia min. 60% zysku na dywidendę za 2016 r.

Warszawa, 28.10.2016 (ISBnews) - Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zamierza rekomendować dywidendę za 2016 r. zgodnie z obowiązującą polityką dywidendową, zakładającą wypłatę powyżej 60% skonsolidowanego zysku przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, skorygowanego o udział w zyskach jednostek stowarzyszonych, poinformował wiceprezes GPW Paweł Dziekoński.
Share
d49mb3b

"Zgodnie z naszą polityką dywidendową, która się nie zmienia, zobowiązaliśmy się do zarekomendowania walnemu co najmniej 60% zysku skorygowanego o udział w zyskach jednostek stowarzyszonych. Nic się nie zmienia w tym zakresie. Szacując swoje oczekiwania, możecie państwo bazować na tej informacji" - powiedział Dziekoński podczas konferencji prasowej.

Pod koniec kwietnia Dziekoński wskazywał, że polityka dywidendowa to jeden z punktów przeglądu strategii przez nowy zarząd. W maju podano, że intencją zarządu GPW jest rekomendowanie walnemu zgromadzeniu wypłat dywidend stosownie do rentowności i możliwości finansowych GPW, na poziomie powyżej 60% przypadającego akcjonariuszom GPW skonsolidowanego zysku netto grupy kapitałowej GPW za dany rok obrotowy, skorygowanego o udział w zyskach jednostek stowarzyszonych. Nowa polityka dywidendowa ma zastosowanie począwszy od podziału zysku za rok obrotowy 2015.

W okresie I-III kw. 2016 r. spółka miała 100,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 95,41 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 229,15 mln zł w porównaniu z 244,07 mln zł rok wcześniej.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

(ISBnews)

d49mb3b

Podziel się opinią

Share
d49mb3b
d49mb3b