Trwa ładowanie...
d1thvfo

GPW przyjęła oferty objęcia pięcioletnich obligacji o wartości 170 mln zł

21.12. Warszawa (PAP) - Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie przyjęła 23 oferty objęcia pięcioletnich obligacji złożone przez 9 podmiotów na łączną wartość nominalną obligacji...

Share
d1thvfo

21.12. Warszawa (PAP) - Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie przyjęła 23 oferty objęcia pięcioletnich obligacji złożone przez 9 podmiotów na łączną wartość nominalną obligacji 170 mln zł, przy marży 117 punktów bazowych ponad WIBOR 6M. Zarząd Giełdy planuje wprowadzenie obligacji na rynek Catalyst - poinformowała GPW w środowym komunikacie prasowym.

W komunikacie podano, że w ramach oferty publicznej obligacji skierowanej do inwestorów kwalifikowanych 24 podmioty złożyły 90 ofert objęcia obligacji na łączną kwotę 818,6 mln zł.

"Łączna wartość złożonych ofert objęcia obligacji przekroczyła 4,8 razy wartość obligacji wstępnie przydzielonych" - podano.

d1thvfo

"Osiągnięcie marży na tak dobrym poziomie jest wyrazem zaufania inwestorów do GPW i jej strategii rozwoju, a także do kondycji polskiego rynku kapitałowego teraz i w przyszłości. Ten projekt jest także dowodem wielkiego profesjonalizmu instytucji finansowych współpracujących z GPW przy tej emisji. Zarząd Giełdy podejmie działania w celu wprowadzenia obligacji na rynek Catalyst" - powiedział Ludwik Sobolewski, prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, cytowany w komunikacie.

GPW podała, że rozliczenie oferty i ostateczny przydział obligacji serii A nastąpi 23 grudnia 2011 r. (PAP)

jtt/

d1thvfo

Podziel się opinią

Share
d1thvfo
d1thvfo