Trwa ładowanie...
d222mt5

GPW uruchomi w marcu 2012 roku indeks regionalny

20.12. Warszawa (PAP) - GPW zamierza uruchomić w marcu 2012 roku indeks regionalny, grupujący notowane na warszawskiej giełdzie spółki zagraniczne - poinformował na wtorkowym...

Share
d222mt5

20.12. Warszawa (PAP) - GPW zamierza uruchomić w marcu 2012 roku indeks regionalny, grupujący notowane na warszawskiej giełdzie spółki zagraniczne - poinformował na wtorkowym spotkaniu z dziennikarzami prezes GPW Ludwik Sobolewski.

"Chcemy uruchomić w marcu 2012 roku indeks regionalny. Z naszych symulacji wynika, że w pierwszym rzucie obejmować on będzie 27 firm spośród 46 notowanych na naszym rynku, z siedmiu krajów" - powiedział Sobolewski.

Prezes GPW poinformował, że do indeksu regionalnego będą mogły być zakwalifikowane spółki z tych krajów, które reprezentowane są na warszawskiej giełdzie przez co najmniej dwie spółki, z co najmniej dwóch branż, a jedna z nich musi być notowana na GPW na zasadzie single listing.

Sobolewski spodziewa się w przyszłym roku debiutów kolejnych zagranicznych spółek.

"Spodziewamy się w przyszłym roku debiutów kolejnych spółek zagranicznych, w tym z Bułgarii, słoweńskiej Krka w pierwszej połowie przyszłego roku, z Rumunii, Rosji, Węgier, Gruzji (z sektora bankowego), kolejnych firm z Ukrainy" - powiedział Sobolewski.(PAP)

pr/ asa/

d222mt5

Podziel się opinią

Share
d222mt5
d222mt5