Trwa ładowanie...
d3cpc7h

GPW wkrótce zakończy negocjacje z Aquis Exchange Limited - Maciejewski

07.08. Warszawa (PAP) - Giełda Papierów Wartościowych spodziewa się, że wkrótce zakończy negocjacje w sprawie kupna akcji Aquis Exchange Limited - poinformował Adam Maciejewski,...

d3cpc7h
d3cpc7h

07.08. Warszawa (PAP) - Giełda Papierów Wartościowych spodziewa się, że wkrótce zakończy negocjacje w sprawie kupna akcji Aquis Exchange Limited - poinformował Adam Maciejewski, prezes GPW.

GPW poinformowała we wtorek wieczorem, że prowadzi negocjacje, których celem jest kupno do 30 proc. akcji spółki Aquis Exchange Limited z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która zamierza, po otrzymaniu zgody brytyjskiego regulatora, organizować pan-europejski rynek obrotu akcjami w formie wielostronnej platformy obrotu (Multilateral Trading Facility, MTF).

"Jesteśmy w trakcie negocjacji, które wkrótce zostaną zakończone (...) Zmieniamy funkcjonowanie i postrzeganie Giełdy. Nie chcemy być wyłącznie giełdą lokalną czy regionalną. Chcemy otwierać się na biznesy przynajmniej europejskie, a być może również inne" - powiedział Maciejewski w Radiu PiN.

"Poprzez tę inwestycję tworzymy ekspozycję na rynki międzynarodowe, również zachodnioeuropejskie. Nie ograniczamy się jedynie do rynku krajowego, czy rynków Europy Centralnej, które jednak w skali europejskiej są relatywnie małe" - dodał.

Maciejewski podał, że jeśli transakcja zostanie zrealizowana to GPW będzie największym udziałowcem w platformie. (PAP)

jow/ jtt/

d3cpc7h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cpc7h