Trwa ładowanie...
d4uyx75

GPW wznowi obrót akcjami Sadovaya Group od czwartku

Warszawa, 06.07.2016 (ISBnews) - Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zdecydowała o wznowieniu obrotu akcjami Sadovaya Group od czwartku, 7 lipca br., w związku z przekazaniem przez spółkę raportu za rok 2015, podała giełda.

Share
d4uyx75

"Jednocześnie GPW zwraca uwagę na sytuację finansową spółki Sadovaya Group S.A. przedstawioną w opublikowanym raporcie rocznym za rok obrotowy 2015, jak również na fakt, że opublikowany raport nie zawiera opinii niezależnego biegłego rewidenta o badanym rocznym sprawozdaniu finansowym" - czytamy w komunikacie.

Sadovaya podała w raporcie rocznym, że odnotowała 38,79 mln USD skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2015 r. wobec 50,07 mln USD straty rok wcześniej. Podkreślała przy tym, że "ponad 80% straty netto to efekt strat kursowych wynikających z dewaluacji lokalnej waluty". Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,04 mln USD w 2015 r. wobec 2,54 mln USD rok wcześniej.

Sadovaya Group z siedzibą we Wschodniej Ukrainie, zarejestrowana w Luksemburgu, jest jedną z czołowych prywatnych spółek surowcowych na Ukrainie. Działająca w regionie Donbasu Grupa jest właścicielem i operatorem dwóch podziemnych kompleksów wydobywczych działających w pełnym cyklu oraz szesnastu hałd pogórniczych i zbiorników odpadów poflotacyjnych.

(ISBnews)

d4uyx75

Podziel się opinią

Share
d4uyx75
d4uyx75