Trwa ładowanie...
d3o43fl

Grabowski nie przyjąłby stanowiska prezesa NBP

20.04. Warszawa (PAP) - Członek Rady Gabinetowej przy premierze oraz prezes Skarbca, Bogusław Grabowski, którego nazwisko pojawia się wśród potencjalnych kandydatów na stanowisko...

d3o43fl
d3o43fl

20.04. Warszawa (PAP) - Członek Rady Gabinetowej przy premierze oraz prezes Skarbca, Bogusław Grabowski, którego nazwisko pojawia się wśród potencjalnych kandydatów na stanowisko prezesa NBP, powiedział w radiu PiN we wtorek, że nie przyjąłby tej propozycji.

Pytany przez dziennikarza, czy przyjąłby propozycję ubiegania się o stanowisko szefa banku centralnego powiedział:"nie. To krótka odpowiedź".

Jego zdaniem w sporze o wyliczenie zysku NBP rację ma RPP.

"(...) W NBP obowiązują zasady rachunkowości, które przyjmuje i ustala RPP, zgodnie z ustawą, i w tym nie ma kontrowersji. Zasady ustalania rezerwy ustala także RPP. Rozumiem, że mogą komuś się podobać lub nie zasady rachunkowości, ale prawo jest prawem. RPP ma prawo decydować i ma jedyny rozstrzygający głos w tej kwestii" - powiedział Grabowski.

d3o43fl

Grabowski uważa, że lepiej byłoby z wyborem prezesa NBP poczekać.

"Dla nas wszystkich lepiej byłoby, gdyby ekspertyzy powiedziały, że Pan Marszałek ma czas, że pierwszy prezes może zastępować prezesa NBP, bo nie ujawiłoby to patu kompetencyjnego. Moim zdaniem jednak, choć nie jestem prawnikiem, pierwszy zastępca nie może zastępować prezesa banku, ale taka konkluzja prawna na pewno skomplikowałaby bardzo życie nam wszystkim" - powiedział.

W tym tygodniu na podstawie przedłożonych ekspertyz prawnych, marszałek Bronisław Komorowski podejmie decyzję, czy z wyborem szefa NBP będzie się spieszył.(PAP)

kba/ asa/

d3o43fl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o43fl