Trwa ładowanie...
d3tiadf

Grecja nie spełniła warunków, by uzyskać pomoc

Szef eurogrupy Jean-Claude Juncker powiedział we wtorek, że Grecja nie spełniła jeszcze warunków wymaganych przez wierzycieli, czyli Unię Europejską, Europejski Bank Centralny i Międzynarodowy Fundusz Walutowy, aby uzyskać międzynarodową pomoc.
Share
Jean-Claude Juncker
Jean-Claude JunckerŹródło: AFP, Fot: John MacDougall
d3tiadf

Juncker oświadczył też, że planowane na środę spotkanie eurogrupy nie odbędzie się, a zamiast tego zostanie zorganizowana konferencja telefoniczna.

Wcześniej o takiej możliwości informowało agencję AFP źródło zbliżone do negocjacji. (PAP)

Szef eurogrupy Jean-Claude Juncker powiedział we wtorek wieczorem, że Grecja w dalszym ciągu nie sprecyzowała, w jaki sposób zamierza zaoszczędzić 325 milionów euro, do czego zobowiązała się w ramach negocjacji z EBC, MFW i strefą euro.

d3tiadf

- Wygląda na to, że między Grecją a trojką (UE, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Europejski Bank Centralny) potrzebne są kolejne prace techniczne - oświadczył.

Wcześniej Juncker informował, że odwołał planowane na środę spotkanie ministrów finansów strefy euro w Brukseli, na którym miała zapaść decyzja w sprawie pomocy dla Grecji; zamiast tego ma się odbyć konferencja telefoniczna. Spotkanie eurogrupy ma się natomiast odbyć w poniedziałek.

d3tiadf

Podziel się opinią

Share
d3tiadf
d3tiadf