Trwa ładowanie...
d89ax3d

Grecy: zrobimy wszystko, by pozostać w strefie euro (krótka)

Grecja zrobi wszystko, co potrzebne, by pozostać państwem członkowskim strefy euro, ale istnieją wątpliwości w związku z nowym programem pomocowym Unii Europejskiej - oświadczył we wtorek grecki minister finansów Ewangelos Wenizelos.

Share
d89ax3d

- Pomożemy sobie samym i strefie euro, jeśli teraz, szybko, w sposób odpowiedzialny uczynimy to, co musimy na rzecz tego, by Grecja zawsze była członkiem strefy euro - powiedział Wenizelos na forum parlamentu.

Dodał, że istnieją wątpliwości co do tego, czy mechanizmy ratunkowe Unii Europejskiej są w stanie sprostać obecnemu kryzysowi.

Nowy rząd Grecji przedstawi na początku przyszłego roku projekt zreformowania systemu podatkowego - oświadczył we wtorek w parlamencie minister finansów Ewangelos Wenizelos.

d89ax3d

- Musimy zapewnić do końca lutego szeroko akceptowaną propozycję w sprawie nowego systemu podatkowego - powiedział minister, dodając, iż rząd zadba również o pobudzenie wzrostu gospodarczego.

- Poważną kwestią jest zapewnienie płynności sektora finansowego. Pomoże nam to w naszej walce o zakończenie recesji, ograniczenie bezrobocia i powrót do dodatnich wskaźników wzrostu w 2013 roku - zaznaczył Wenizelos.

d89ax3d

Podziel się opinią

Share
d89ax3d
d89ax3d