Trwa ładowanie...
d2ncof8

Griffin RE chce nadal przejmować, może pozyskać kolejnego dużego inwestora

Warszawa, 22.03.2016 (ISBnews) - Griffin Real Estate wykorzysta 147 mln zł pozyskanych z emisji obligacji na finansowanie kolejnych akwizycji. Ocenia, że fundusz REIT stworzony z Redefine na bazie aktywów z portfela Echo może być docelowo upubliczniony i spodziewa się, że niedługo kolejny duży inwestor międzynarodowy dołączy do "rodziny Griffina", poinformował prezes Przemysław Krych.

Share
d2ncof8

"Nie jesteśmy deweloperem, tylko kupujemy deweloperów. Emisja obligacji to niewielki procent naszych aktywów, ale chcieliśmy zaistnieć na polskim rynku i zdywersyfikować bazę inwestorów. Spodziewamy być tu ponownie po ewentualnych kolejnych seriach" - powiedział Krych podczas debiutu obligacji na Catalyst.

Według jego słów, program emisji obligacji daje możliwości wykorzystania go do kwoty 350 mln zł. Środki mogą zostać wykorzystane chociażby na finansowanie kolejnych akwizycji.

"Przewidujemy dalsze przejęcia korporacyjne, nie wykluczamy giełdowych" - powiedział prezes Griffin.

d2ncof8

"Natomiast środki z tej emisji obligacji chcemy w znacznej mierze przeznaczyć na rozbudowę sieci akademików, w którym to sektorze Griffin jest w Polsce prekursorem. Planujemy też kolejne akwizycje zarówno wybranych aktywów, jak i spółek z sektora nieruchomości, o których mam nadzieję już niebawem będziemy mogli informować" - dodał Co-CEO Griffin Real Estate Maciej Dyjas, cytowany w komunikacie spółki.

Griffin kupił ostatnio kolejne dwa akademiki. Fundusz ma w portfelu aktualnie 1200 łóżek w akademikach, za 3-4 lata chce zwiększyć tę pulę do 5-6 tys.

Ponadto tworzy portfel mieszkań na wynajem i - jak wskazał Dyjas - ma kilka tys. lokali "w pipeline". Koncepcja uwzględnia, że Echo będzie producentem mieszkań dla tego funduszu.

Partnerzy Griffina to wiodące globalne fundusze Oaktree, PIMCO i Redefine. Krych spodziewa się, że kolejny inwestor dołączy do "rodziny Griffina". Jego profil określił jako zbliżony do Redefine.

d2ncof8

W kwestii stworzonego niedawno funduszu REIT z Redefine, Krych wskazał, że celem jest, aby ta był on publiczny, a gdzie byłby notowany - to zależy od otoczenia regulacyjnego. Aktualnie w Polsce prowadzone są koncepcyjne prace legislacyjne w kwestii funkcjonowania REIT.

Szef Griffina nie wykluczył ponadto inwestycji w placówki medyczne lub ośrodki opieki osób starszych. Według jego słów, portfele takich aktywów mogłyby być w przyszłości również upublicznione lub sprzedane do inwestorów branżowych, a Griffin pozostałby ich zarządzającym.

Griffin Real Estate zarządza aktywami nieruchomościowymi w Polsce przekraczającymi 3 mld euro. Dysponuje 1,2 mln 2 wynajmowalnej przestrzeni pod zarządzaniem lub w budowie. Aktualnie realizuje 55 projektów w ramach Griffina i Echo.

We wtorek na rynku Catalyst zadebiutowały obligacje korporacyjne wyemitowane przez Griffin Real Estate Invest Sp. z o.o. - spółkę z grupy Griffin Real Estate. Łączna wartość pierwszej emisji to 147 mln zł. Kolejna emisja nastąpi w II kwartale, podano w komunikacie.

d2ncof8

Griffin Real Estate Invest Sp. z o.o. wyemitował 1,470 obligacji serii 1A o wartości nominalnej 100 tys. zł każda, z terminem zapadalności 2 lata.

"Griffin nie wyklucza również dalszego pozyskiwania środków na inwestycje z rynku kapitałowego, zarówno giełdy warszawskiej, jak też i innych parkietów" - wskazano w informacji.

Griffin Real Estate to inwestor na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej. Fundusz zarządzany przez Griffin jest odpowiedzialny za jedno z największych przejęć na rynku nieruchomości w Polsce - zakup pakietu 65,99% akcji spółki Echo Investment.

(ISBnews)

d2ncof8

Podziel się opinią

Share
d2ncof8
d2ncof8