Trwa ładowanie...
d433fjd
20-04-2015 10:41

Griffin RE, po przejęciu Echo, pozostanie inwestorem oportunistycznym

Warszawa, 20.04.2015 (ISBnews) - Griffin Real Estate, po przejęciu Echo Investment, nadal pozostanie inwestorem oportunistycznym, poinformował agencję ISBnews partner współzarządzający Griffin Real Estate Maciej Dyjas.

d433fjd
d433fjd

"Po przejęciu Echo nadal będziemy szukać projektów dających relatywnie wysokie zwroty, a celem strategii będzie zarabianie pieniędzy jako operator korzystający z okazji rynkowych. Echo to trochę wyjątek od reguły, bo to 'spektakularna' transakcja, której przygląda się cały rynek, a niekoniecznie chcemy robić deal'e w świetle jupiterów. Mamy naszą listę potencjalnych aktywów do przejęcia, gdzie jest potencjał do dodania wartości, ale jest ona ściśle tajna. Z jednej strony będziemy poszerzać nasze portfolio nieruchomości, ale wyjścia z inwestycji też w międzyczasie będą" - powiedział Dyjas w rozmowie z ISBnews.

"W kwestii Ronsona, informacja o planach dotychczasowych akcjonariuszy do nas dotarła i z pewnością jesteśmy jednym z wielu podmiotów, które przyglądały się tej spółce" - stwierdził partner współzarządzający Griffin Real Estate.

Według jego słów, ze sztandarowych projektów realizowanych aktualnie przez Griffin, inwestycja na ul. Koszykowej w Warszawie idzie zgodnie z planem i otwarcie planowane jest na II połowę 2016 r. W przypadku Jupitera na warszawskiej Woli oraz projektu na ul. E. Plater w ścisłym centrum stolicy - są one w stadium uzyskiwania odpowiednich pozwoleń.

"Wartość tych projektów to wyraźnie ponad 0,5 mld euro. Pozyskanie finansowania nie jest dla nas wyzwaniem" - wskazał Dyjas.

d433fjd

Obok rynku warszawskiego pozytywnie ocenia on rynki innych polskich miast. "Lokalne rynki działają bardzo dobrze i są obiecujące. Trwa gigantyczny proces realokacji miejsc pracy z rynków rozwiniętych do Polski w sektorze BPO. Z kolei sytuacja na Wschodzie nie ma wpływu na polski rynek nieruchomości. Postrzeganie przez inwestorów międzynarodowych jest pozytywne i coraz częściej widzą oni nasz rynek bardziej jako część UE, a nie wschodnią Europę. W efekcie pieniądze napływają z całego świata - zarówno z sektora prywatnego, jak i tzw. funduszy suwerennych. 'Mieszkaniówka', office i retail to duże segmenty polskiej gospodarki, obrót na tych rynkach jest żwawy i w każdym można prowadzić pokaźną ilość projektów i budować portfel" - ocenił partner wpółzarządzający Griffina.

Podkreślił jednocześnie, że ceny nieruchomości w Polsce nadal są wyraźnie niższe niż w Niemczech, a przynoszą solidną, stałą dywidendę, więc należy spodziewać się procesu kompresji stóp kapitalizacji w ciągu najbliższych kilku najbliższych lat.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d433fjd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d433fjd