Trwa ładowanie...
d3x4ng3

Groclin przeniesie biznes poszyciowy do spólki zal. i pozyska dla niej inwestora

Warszawa, 20.03.2017 (ISBnews) - Groclin, mając na uwadze aktualną sytuację na rynku dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego oraz perspektywy rozwoju, podjął decyzję o przeprowadzeniu procesu restrukturyzacji spółki oraz grupy kapitałowej. Zakłada ona m.in. przeniesienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa związanej z produkcją poszyć do spółki zależnej i - w przyszłości - pozyskanie dla niej inwestora i ewentualną sprzedaż. 

Share
d3x4ng3

"Planowany proces restrukturyzacyjny obejmuje:
(i) zmianę modelu funkcjonowania grupy kapitałowej Groclin poprzez utworzenie struktury holdingowej i związaną z tym istotną zmianę profilu działalności spółki, poprzez wyłączenie działalności produkcyjnej ze struktur Groclin S.A.
(ii) przeniesienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa związanej z działalnością poszyciową (produkcja poszyć) do spółki zależnej kontrolowanej w całości przez Groclin S.A. w formie wkładu niepieniężnego w zamian za udziały" - czytamy w komunikacie.

W kolejnych etapach restrukturyzacji, zarząd przewiduje przeprowadzenie procesu pozyskania inwestora dla spółki zależnej zajmującej się produkcją poszyć, włącznie z możliwością sprzedaży spółki zależnej, a także restrukturyzację zadłużenia spółki i spłatę zobowiązań wynikających z umów kredytowych, których jest stroną.

Groclin zakłada także inwestycje w nowe obszary (włączając w to procesy akwizycyjne), w celu rozszerzenia oferty dla podmiotów z branży transportowej o usługi oparte na innowacyjności i zaawansowanych technologiach.

Podstawowym przedmiotem działalności Groclinu jest produkcja siedzeń samochodowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1998 r. W 2015 r. miała 215,01 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d3x4ng3

Podziel się opinią

Share
d3x4ng3
d3x4ng3