Trwa ładowanie...
d1660xc
d1660xc

Grodno poprawiło wyniki w I poł. r.fin. zgodnie z planem, celuje w dalszy wzrost

Warszawa, 13.11.2014 (ISBnews) - Grodno poprawiło wyniki w I połowie roku finansowego (tj. II-III kw. roku kalendarzowego 2014) zgodnie z planem i liczy na sezonową poprawę w II półroczu, szczególnie w III kw., poinformował prezes spółki Andrzej Jurczak.
Share
d1660xc

"Pierwsze półrocze br. zakończyliśmy, zgodnie z założeniami, wzrostem sprzedaży i zysków: nasze przychody wzrosły o ponad 7%, a zysk netto o blisko 10%, co jest pochodną sukcesów w realizacji strategii rozwoju. W omawianym okresie zanotowaliśmy dalszy dynamiczny rozwój sprzedaży w perspektywicznych segmentach rynku, takich jak przemysł i fotowoltaika. Zgodnie z założeniami rozwija się marka Luno. W kolejnych kwartałach poszerzymy zakres produktów oferowanych pod marką własną - powiedział Jurczak, cytowany w komunikacie.

W II kwartale 2014/2015 roku spółka zanotowała 8,8% wzrost przychodów do poziomu 57,3 mln zł. Narastająco w okresie I-II kwartał br. przychody ze sprzedaży wyniosły 104,7 mln zł, tj. wzrosły o ponad 7% r/r.

Grodno kontynuowało sprzedaż produktów klasy Premium poprzez poszerzenie grupy odbiorców w segmencie przemysłu oraz dystrybucję produktów marki własnej Luno. Spółka podkreśla, że marka Luno rozwija się zgodnie z planem: w I-II kwartale br. sprzedaż produktów Luno wzrosła o 300% rdr i stanowiła 2% udział w sprzedaży całkowitej. Spółka wprowadziła kilkanaście nowych produktów i zapowiada, że zamierza dalej poszerzać ofertę.

d1660xc

Zysk z działalności operacyjnej w II kwartale 2014/2015 wyniósł 1,40 mln zł (spadek o 1,1% r/r), przy marży EBIT na poziomie 2,4%. Narastająco spółka zwiększyła zysk EBIT o 1,8% r/r do 1,88 mln zł, zaś marża EBIT wyniosła 1,8%. Zysk netto w II kwartale br. wyniósł 856 tys. zł (wzrost o 0,9% r/r), zaś narastająco wyniósł 995 tys. zł (wzrost o 9,5%).

Zgodnie z prognozą finansową spółka zakłada w roku obrotowym 2014/2015 przychody na poziomie 241,06 mln zł, co oznacza wzrost o 15,4% r/r. Natomiast zysk operacyjny wyniesie 9,1 mln zł. Zysk netto zwiększy się do poziomu 6,2 mln zł.

"Drugie półrocze roku obrotowego, w tym szczególnie III kwartał powinny przynieść sezonową poprawę wyników. Przy założeniu dalszego rozwoju sprzedaży w dotychczasowych i nowych oddziałach, jak również realizacji kilku znaczących zleceń w projektach przemysłowych, cele finansowe z prognozy wyników pozostają do realizacji" - podsumował Jurczak.

W czerwcu br. Grodno zdecydowało o zawieszeniu oferty publicznej akcji serii C. Spółka liczyła na pozyskanie ok. 14 mln zł na kontynuację rozwoju biznesu. Nadal nie rezygnuje cakowicie z planów oferty publicznej.

d1660xc

"Zarząd podtrzymuje plany strategiczne związane z dalszym rozwojem spółki przy wykorzystaniu finansowania z oferty publicznej, w optymalnym czasie, uwzględniając interes obecnych akcjonariuszy" - czytamy w dzisiejszym komunikacie.

Wcześniej prezes Andrzej Jurczak w wywiadzie dla agencji ISBnews wskazywał, że przejście na GPW z NC traktuje jako "włączenie 6-tego biegu". Dzięki emisji chce stworzyć kolejne 10 oddziałów, m.in. w Zachodniej Polsce.

Grodno S.A. jest jednym z czołowych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działających na rynku polskim. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2011 r.

(ISBnews)

d1660xc

Podziel się opinią

Share
d1660xc
d1660xc