Trwa ładowanie...

Groźna chemia w krowim mięsie

Czy można bez strachu kupować wołowinę w sklepie? Nikt już chyba nie jest tego pewien po aferze z padłymi krowami. Mięso, które policja odkryła u właściciela ubojni pod Białą Rawską, rzeczywiście było niebezpieczne. Zawierało monstrualne ilości antybiotyków, którymi faszerowano krowy, a które mogą siać spustoszenie także w naszym organizmie.

Groźna chemia w krowim mięsieŹródło: newspix.pl
dxbu475
dxbu475

Nie ważne, czy są to tabletki, zastrzyki, syropy. Nadmiar antybiotyków jest dla ludzi niebezpieczny. Także wtedy, gdy - jak w przypadku trefnej wołowiny - środki te są mięsie. Skąd mamy jednak wiedzieć, że dzieje się z nami coś złego?

Pierwszym sygnałem jest pojawienie się na skórze lub wewnątrz organizmu grzybic. - Są to trudne do wyleczenia grzybice języka i jamy ustnej (afty), skóry, u kobiet pochwy, a także grzybice w jelitach - tłumaczy lekarze Waldemar Pawłowski (52 l.).

(fot. newspix.pl)
Źródło: (fot. newspix.pl)

Grzybice mają fatalny wpływ na naszą odporność, a osłabiony organizm jest łatwiej podatny na inne choroby. Jest jeszcze inne niebezpieczeństwo. Nadmiar antybiotyków przyjmowanych bez leków osłonowych zaburza pracę jelit i nerek, może uszkodzić nerki i wątrobę. A to prowadzi do poważnych schorzeń w rodzaju kamicy żółciowej i cukrzycy.

dxbu475

- Nie jest tajemnicą, że rolnicy czy handlarze żywcem podają rożne specyfiki zwierzętom rzeźnym - zdradza weterynarz spod Olsztyna. - W krajach Europy postkomunistycznej mamy nielegalny obrót lekami, a w Polsce zużywa się najwięcej antybiotyków w Europie. Dotyczy to także antybiotyków podawanych zwierzętom - tłumaczy weterynarz.

Jeśli krowa trafi na obój bezpośrednio po kuracji antybiotykowej, wchłonięte antybiotyki zostają w mięsie i są praktycznie niewykrywalne. Dopiero po zjedzeniu przez człowieka uwalniają się i sieją w naszym organizmie spustoszenie.

Dlatego mięso w ubojniach kontrolują weterynarze. Ale ten system nie zawsze zdaje egzamin. W ubojni pod Białą weterynarze byli tylko przez kilka godzin, a ubój trwał całą dobę. Brakowało też dokumentów z informacją, jakie leki podawano zwierzętom.

dxbu475
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxbu475