Trwa ładowanie...
d3vc509

Grudziądz/ Nabór wniosków do budżetu obywatelskiego na 2016 rok

Nabór wniosków do drugiej edycji budżetu obywatelskiego rozpoczął się w środę w Grudziądzu (Kujawsko-Pomorskie). Podobnie, jak podczas pierwszej edycji, miasto zarezerwowało na ten cel 2 mln zł. Propozycje zadań do realizacji mieszkańcy mogą składać do końca kwietnia.

Share
d3vc509

Jak poinformowała w środę rzeczniczka grudziądzkiego ratusza Magdalena Jaworska-Nizioł, na potrzeby Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego (GBO) miasto zostało podzielone na 10 okręgów.

"Każdy mieszkaniec może zgłosić do realizacji jedno zadanie okręgowe i jedno ogólnomiejskie. Wartość projektu ogólnomiejskiego nie może być mniejsza niż 5 tys. zł i przekroczyć 250 tys. zł. Natomiast wartość przedsięwzięcia okręgowego może wynosić maksymalnie 100 tys. zł, a minimalnie 5 tys. zł" - powiedziała Jaworska-Nizioł.

Pula, jaką zarezerwowano w budżecie Grudziądza na realizację GBO w 2016 roku to 2 mln zł, z czego pół miliona przeznaczone zostanie na zadania ogólnomiejskie.

d3vc509

Zgłaszanie projektów do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego potrwa do końca kwietnia. Swoje wnioski mieszkańcy Grudziądza mogą składać w specjalnie wyznaczonych punktach konsultacyjnych lub za pośrednictwem serwisu internetowego. Głosy na projekty, które przeszły weryfikację powołanej przez prezydenta miasta komisji ds. oceny formalno - prawnej, grudziądzanie będą mogli oddawać od 11 do 17 maja. W połowie czerwca ogłoszona zostanie lista zwycięskich zadań.

W ubiegłym roku na realizację budżetu obywatelskiego przeznaczono 2 mln zł. Mieszkańcy zgłosili 113 zadań, z czego 87 podlegało głosowaniu. Ostatecznie wygrały 22 projekty, wśród których znalazły się m.in. trzy place zabaw, siłownia plenerowa, remont także sanitariatów na basenie przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 oraz rozbudowa miejskiego monitoringu. Część inwestycji została oddana do użytku w ubiegłym roku.

d3vc509

Podziel się opinią

Share
d3vc509
d3vc509