Trwa ładowanie...
d1ccawz

Grupa Azoty dokona odpisu, który obniży o 37 mln zł poziom zysku netto za '13

13.02. Warszawa (PAP) - Grupa Azoty dokona odpisu aktualizującego w wysokości 46 mln zł, co obniży o 37 mln zł poziom zysku netto za 2013 rok - poinformowała spółka w...

d1ccawz
d1ccawz

13.02. Warszawa (PAP) - Grupa Azoty dokona odpisu aktualizującego w wysokości 46 mln zł, co obniży o 37 mln zł poziom zysku netto za 2013 rok - poinformowała spółka w komunikacie.

Wpływ odpisu na poziom EBIT w 2013 roku wynieść ma 46 mln zł.

Spółka podała, że na skutek zmiany sytuacji na rynku polioksymetylenu (POM), będącego jednym z produktów segmentu Tworzywa, zidentyfikowano przesłanki dokonania testu na utratę wartości majątku.

"Wynik przeprowadzonych (...) testów wskazał na utratę wartości rzeczowych aktywów trwałych i wartości niematerialnych instalacji Polioksymetylenu (POM) w segmencie Tworzywa, wskazując na zasadność dokonania odpisu aktualizującego w wysokości 46 mln zł" - napisano w komunikacie.

Spółka poinformowała w komunikacie prasowym, że prowadzi prace optymalizacyjne zwiększające efektywność produkcji na tej instalacji i analizuje dalsze scenariusze działań w zakresie przyszłości tego produktu. (PAP)

seb/ osz/

d1ccawz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ccawz