Trwa ładowanie...
d1ndcuk

Grupa Azoty wyda ok. 460 mln zł na nowe instalacje

01.04. Warszawa (PAP) - Grupa Azoty zainwestuje ok. 460 mln zł w nowe instalacje w ramach segmentu tworzywowego i nawozowego. Zostaną one oddane do użytku w 2016 roku -...

d1ndcuk
d1ndcuk

01.04. Warszawa (PAP) - Grupa AzotyGrupa Azoty (Zobacz notowania spółki ») zainwestuje ok. 460 mln zł w nowe instalacje w ramach segmentu tworzywowego i nawozowego. Zostaną one oddane do użytku w 2016 roku - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Chodzi o "wytwórnię poliamidu 6" i "instalację granulacji mechanicznej II".

Wytwórnia poliamidu będzie miała zdolności produkcyjne na poziomie 80 tys. ton rocznie. Kosztować będzie 320 mln zł i będzie realizowana ze środków własnych oraz kredytu bankowego.

"Decyzja o jej realizacji jest konsekwencją konsolidacji mocy produkcyjnych kaprolaktamu w Grupie AzotyGrupie Azoty i będzie stanowić odpowiedź na skokową zmianę, jaka nastąpiła w ostatnim czasie na rynku tego produktu w świecie" - napisano w raporcie.

d1ndcuk

Grupa AzotyGrupa Azoty poinformowała, że w Polsce, ze względu na rosnącą rolę przemysłu samochodowego i innych branż opartych na włóknach konstrukcyjnych, rośnie zapotrzebowanie na tworzywa.

Kolejne zadanie to "instalacja granulacji mechanicznej II" w segmencie nawozowym. Jej celem jest "optymalizacja asortymentu nawozów oraz dalsze podwyższenie wartości produkowanego siarczanu amonu". Koszt tych prac to 141 mln zł. Będą one również finansowane ze środków własnych i kredytu bankowego.

"Dążymy do stworzenia bardziej elastycznego portfela produktowego, który da nam możliwość szerszego rynku zbytu i zwiększy wartość segmentów. Poszerzamy naszą ofertę w kierunku produktów o wyższej marży" - poinformował cytowany w komunikacie wiceprezes Grupa AzotyGrupa Azoty Witold Szczypiński.

"W przypadku tworzyw idziemy w kierunku downstreamu zwiększając wolumen produkcji bardziej przetworzonych tworzyw. Tym samym zmienimy docelowy rynek sprzedaży w tym obszarze z azjatyckiego na europejski" - dodał.

Przedstawiciele spółki zapowiadali już wcześniej, że zamierzają zainwestować w rozbudowę zakładu przetwórstwa kaprolaktamu w Tarnowie. Całość kaprolaktamu wytwarzana w grupie miałaby docelowo być przetwarzana dalej, na poliamidy i compoundy, by uniknąć konieczności sprzedawania dużych ilości kaprolaktamu na rynku chińskim. (PAP)

morb/ jtt/

d1ndcuk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ndcuk