Trwa ładowanie...
d2ai6ls
giełda
10-10-2008 14:13

Grupa Bomi pracuje nad kolejnymi przejęciami, nie planuje emisji

10.10.Warszawa (PAP) - Bomi po połączeniu z Rastem i przejęciu
Rabatu pracuje nad kolejnymi akwizycjami. Grupa ma środki na ich
finansowanie i nie planuje emisji akcji. Pod...

d2ai6ls
d2ai6ls

10.10.Warszawa (PAP) - Bomi po połączeniu z Rastem i przejęciu Rabatu pracuje nad kolejnymi akwizycjami. Grupa ma środki na ich finansowanie i nie planuje emisji akcji. Pod koniec listopada Bomi może przedstawić prognozy na ten rok - poinformowali przedstawiciele spółki.

"Pracujemy nad kolejnymi przejęciami. Planowane akwizycje nie wymagają jednak emisji akcji. Mamy środki na ich sfinansowanie" - powiedział na konferencji Wojciech Kaczmarek, przewodniczący rady nadzorczej Bomi na piątkowej konferencji prasowej.

"W wyniku spowolnienia w gospodarce słabsze przedsiębiorstwa będą sobie trudniej radziły, a na tym może skorzystać Bomi. Jesteśmy zainteresowani sieciami w dobrych lokalizacjach" - powiedział dziennikarzom.

Przedstawiciele spółki powiedzieli w piątek, że spółka nie obawia się spowolnienia w gospodarce. Swojej przewagi upatruje w dywersyfikacji biznesu.

d2ai6ls

"Mamy różne modele handlowe w różnych kanałach, co stanowi solidny punkt podparcia dla spółki. Jeśli w następstwie spowolnienia nastąpi przesunięcie obrotów, to w inny kanał dystrybucji, gdzie też jesteśmy obecni" - powiedział Andrzej Wojciechowicz, nowopowołany prezes Bomi.

W czwartek wieczorem Bomi poinformowało o powołaniu na stanowisko prezesa Andrzeja Wojciechowicza, od lat działającego na rynku detalicznym, ostatnio na stanowisku dyrektora ekspansji i rozwoju w Tesco Polska.

Nowopowołany prezes powiedział, że nie przewiduje zmiany strategii spółki. Chce wprowadzić udoskonalenia w działalności operacyjnej spółki.

"Do końca 2009 roku mamy nadzieję mieć dobrze zorganizowane, efektywne przedsiębiorstwo" - powiedział Wojciechowicz.

d2ai6ls

Bomi chce się rozwijać w trzech kierunkach. W segmencie delikatesów spółka planuje rozwój organiczny. W segmencie supermarketów spółka zamierza rosnąć organicznie i poprzez przejęcia sieci handlowych i pojedynczych sklepów. Bomi chce też rozwijać franczyzę.

Zdaniem przewodniczącego RN przychody Bomi wzrosną w przyszłym roku, a wyniki się poprawią.

"Z jednej strony będziemy otwierać nowe sklepy, z drugiej planujemy przejęcia. Dodatkowo wyniki się poprawią w wyniku cięcia kosztów, czy większej siły zakupowej" - powiedział dziennikarzom Kaczmarek.

d2ai6ls

Z kolei pod koniec listopada spółka może przedstawić prognozy wyników na ten rok.

"Być może pod koniec listopada zarząd Bomi pokusi się o przedstawienie prognoz na 2008 rok" - powiedział Kaczmarek.

Po pierwszym półroczu spółka Bomi miała 284,6 mln zł przychodów i 5,7 mln zł zysku netto. Rast wypracował 4,1 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 164 mln zł. Z kolei spółka Rabat Pomorze miała 336,6 mln zł przychodów i 16,8 mln zł zysku netto.

Grupa Bomi powstała poprzez połączenie spółki Bomi ze spółką Rast i poprzez przejęcie 95 proc. akcji spółki Rabat Pomorze.

Grupa posiada obecnie 48 sklepów delikatesowych i supermarketów o łącznej powierzchni 80 tys. mkw oraz około 1450 sklepów franczyzowych w ramach sieci "Sieć 34" i "eLDe".(PAP)

pel/ gor/

d2ai6ls
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ai6ls