Trwa ładowanie...
d4b1nbz
28-01-2016 14:32

Grupa Indata zapowiada liczne akwizycje zarówno w Polsce, jak i w Europie

Warszawa, 28.01.2016 (ISBnews) - Grupa Indata zapowiada rozwój portfolio usług i produktów, zwiększenie skali działalności oraz liczne akwizycje zarówno w Polsce, jak i w Europie, poinformował prezes Grzegorz Czapla. W efekcie spółka zamierza stać się jednym z największych podmiotów sektora teleinformatycznego na polskim rynku.

d4b1nbz
d4b1nbz

"2015 rok był dla nas przełomowy - zadebiutowaliśmy na GPW, zrealizowaliśmy wielomilionowe kontrakty, dokonaliśmy ciekawych akwizycji. Na kolejne trzy lata mamy jeszcze bardziej ambitne plany rozwoju, które pozwolą nam w krótkiej perspektywie stać się jedną z czołowych firm branży teleinformatycznej w Polsce, a także wzmocnić naszą pozycję w Europie. Wyjątkowy potencjał widzimy w obszarze rozwiązań informatycznych dla podmiotów z sektora publicznego, finansowego, ubezpieczeniowego oraz telekomunikacyjnego, a także w obszarze innowacyjnych produktów i usług z zakresu internetu rzeczy i bioinformatyki" - powiedział Czapla, cytowany w komunikacie.

Ostatni kwartał 2015 roku upłynął pod znakiem nowych kontraktów i akwizycji. Za 9,5 mln zł holding przejął pakiet kontrolny Proximus - integratora IT dla podmiotów użyteczności publicznej. Niedługo po transakcji, Grupa podpisała kontrakt na projekt asysty technicznej i konserwacji oprogramowania Oracle dla Tauron Obsługa Klienta o szacowanej wartości ponad 10 mln zł. Holding dostarczył też infrastrukturę serwerową Dell dla Polskiej Spółki Gazownictwa za ponad 1,3 mln zł, a także rozwiązania Cisco dla jednej z wiodących firm deweloperskich za 1,8 mln zł oraz dla NCBiR za 659 tys. zł. Grupa wygrała także przetarg o wartości 1,145 mln zł na rozbudowę platformy programowej IBM w PGNiG, podano w informacji.

"W nadchodzących latach Grupa Indata planuje przejmować pozostałe udziały w podmiotach, w których posiada już pakiety większościowe, a także wykorzystać efekt synergii pomiędzy produktami i usługami swoich spółek. Grupa zwiększy skalę działalności w przekroju produktowym, usługowym i geograficznym w oparciu o trzy kluczowe linie biznesowe: Indata Systems (kompleksowe wdrożenia i integracja IT), Indata Services (budowa oprogramowania i usługi doradcze) oraz Indata Innovations (innowacyjne produkty i usługi)" - czytamy dalej.

Już w 2016 roku połączone zostaną software house'y holdingu, dzięki czemu powstanie silna firma programistyczna. Istotnie wzrośnie zakres działania i obroty Indata Systems oraz wprowadzone zostaną nowe usługi i produkty z zakresu integracji IT. Rozwijana będzie działalność konsultingowa holdingu. Zaś Indata Innovations będzie działać jako fundusz, inwestując w nowe technologie i start-upy z obszaru Internet of Things, Smart Everything oraz bioinformatyki. Istotnym elementem strategii są także akwizycje, zaznaczono w materiale.

d4b1nbz

"Rozwój w Polsce i za granicą realizować będziemy zarówno w wyniku wzrostu organicznego, jak i poprzez przejęcia. Bardzo uważnie przyglądamy się europejskiemu rynkowi IT. Jesteśmy zainteresowani wysoce wyspecjalizowanymi spółkami z doświadczeniem i portfelem zaufanych klientów, a także silną pozycją rynkową. Poszukujemy podmiotów o kompetencjach komplementarnych do naszych np. prowadzących działalność software house, świadczących usługi outsourcingu IT oraz posiadających wyjątkowe doświadczenia lub produkty z obszaru IoT. Prowadzimy już zaawansowane rozmowy z podmiotami wpisującymi się w każdy obszar naszej działalności, jednak najwięcej potencjalnych przejęć w 2016 roku będzie dotyczyło spółek, uzupełniających nasze kompetencje właśnie w pionie Indata Innovations" - dodał wiceprezes, dyrektor ds. strategii i rozwoju Grupy Maciej Plebański, cytowany w komunikacie.

Grupa Indata prowadzi także intensywne działania badawczo-rozwojowe w wielu obszarach produktowych i patentowych. Opracowywanie nowych rozwiązań stanowi ważny element strategii rozwoju holdingu. Grupa przygotowała już kilka wniosków o dofinansowanie planowanych przez NCBiR programów o wartości ponad 35 mln zł. Jeden z tych innowacyjnych projektów pt. "Opracowanie narzędzi bioinformatycznych do poszukiwania leków" o wartości niemal 8 mln zł otrzymał już pozytywną ocenę merytoryczną i został zarekomendowany do dofinansowania przez NCBiR. W planach Grupy jest także efektywne wykorzystanie środków unijnych w ramach projektu Polska Cyfrowa 2014-2020 oraz Inteligentny Rozwój 2014-2020, podsumowano w komunikacie.

Grupa Indata Software jest holdingiem spółek informatycznych z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Indata Software jest czołowym dostawcą systemów informatycznych w Polsce. Prowadzi głównie działalność związaną z realizacją dedykowanych rozwiązań informatycznych (usługi software house) dla przedsiębiorstw, jak również implementacją autorskich narzędzi informatycznych na zlecenia klientów. Jej działalność obejmuje także usługi outsourcingu IT, hostingu i usług z obszaru marketingu interaktywnego. Spółka w 2015 roku przeszła na GPW z NewConnect.

(ISBnews)

d4b1nbz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b1nbz