Trwa ładowanie...
dqosxhu
10-02-2016 18:20

Grupa Kęty rozważa akwizycje w segmentach wyr. wyciskanych i syst. aluminiowych

Warszawa, 10.02.2016 (ISBnews) - Grupa Kęty rozważa dwa kierunki potencjalnych akwizycji: w Segmencie Wyrobów Wyciskanych przedmiotem zainteresowania są podmioty o przychodach na poziomie do 50 mln euro, a w Segmencie Systemów Aluminiowych - do 20 mln euro, podała spółka.

dqosxhu
dqosxhu

"Zarząd rozważa dwa kierunki potencjalnych akwizycji: w Segmencie Wyrobów Wyciskanych - mogą one dotyczyć rozwoju dotychczasowych lub nabycia nowych kompetencji w zakresie obróbki profili oraz produkcji komponentów na bazie profili aluminiowych. Potencjalne projekty mogą dotyczyć podmiotów o przychodach ze sprzedaży na poziomie do 50 mln euro. W Segmencie Systemów Aluminiowych - mogą one dotyczyć rozwój geograficznego lub produktowego na nowych rynkach. Potencjalne projekty mogą dotyczyć podmiotów o przychodach ze sprzedaży na poziomie do 20 mln euro" - czytamy w komunikacie.

Żadne efekty z tytułu potencjalnych akwizycji nie zostały uwzględnione w opublikowanych dziś prognozach na 2016 rok, podkreślono. Grupa Kęty prognozuje 2 145 mln zł skonsolidowanych przychodów w 2016 roku wobec 2 027 mln zł szacowanych za ub.r. (+6% r/r) oraz 245 mln zł zysku netto w tym roku, wobec 207 mln zł w 2015 r. (+18% r/r).

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. W 2014 r. miała 1 819,55 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

dqosxhu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqosxhu