Trwa ładowanie...
d2hi6g5
16-12-2015 15:21

Grupa Kęty: Segment wyrobów wyciskanych będzie miał osobowość prawną w 2018 r.

Warszawa, 16.12.2015 (ISBnews) - Grupa Kęty planuje zakończyć proces nadawania osobowości prawnej segmentowi wyrobów wyciskanych w 2018 r., podała spółka. 

Share
d2hi6g5

Reorganizacja grupy kapitałowej jest elementem realizacji strategii na lata 2015-2020.

W ramach reorganizacji, Grupa Kęty zbyła dziś 100% udziałów w ukraińskiej spółce zależnej Alupol LLC, zajmującej się produkcją profili aluminiowych z przeznaczeniem na rynek ukraiński, rosyjski i polski, na rzecz innej spółki z grupy, Aluform Sp. z o.o., podano w komunikacie.

Kolejnym elementem procesu reorganizacji będzie wchłonięcie przez segment wyrobów wyciskanych Grupy Kęty spółki zależnej Alu Trans System, specjalizującej się w produkcji transportowych systemów aluminiowych.

"Zdaniem zarządu, powyższe działania pozwolą na zbudowanie w ramach grupy kapitałowej kolejnego silnego brandu, obok już funkcjonujących w ramach Grupy, takich jak: Aluprof w segmencie systemów aluminiowych i Alupol Packaging w segmencie opakowań giętkich" - czytamy w komunikacie.

d2hi6g5

Zdolności produkcyjne segmentu wyrobów wyciskanych wynoszą ok. 65 tys. ton.

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. W 2014 r. miała 1 819,55 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d2hi6g5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hi6g5