Trwa ładowanie...
d41z4uk

Grupa Kęty szacuje zysk netto za II kw. br. na ok. 49 mln zł, wzrost o 14% r/r

Warszawa, 24.06.2014 (ISBnews) - Grupa Kęty szacuje, że wypracowała w II kw. tego roku ok. 49 mln zł skonsolidowanego zysku netto (wzrost o 14% r/r) i ok. 60 mln zł zysku operacyjnego (wzrost o ponad 80% r/r), przy 430-440 mln zł przychodów (wzrost o ok. 14% r/r), podała spółka. Zysk EBITDA szacowany jest na ok. 80 mln zł.
Share
d41z4uk

"W drugim kwartale nadal utrzymywała się bardzo dobra koniunktura na produkty oferowane przez poszczególne segmenty grupy kapitałowej. Wg szacunków spółki skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosą 430-440 mln zł, a więc będą wyższe o ok 14% od wartości zeszłorocznych pomimo utrzymujących się niskich cen aluminium na rynkach światowych (1835 USD/t, -2% r/r)" - czytamy w komunikacie.

Wszystkie segmenty grupy kapitałowej zanotowały wzrosty przychodów ze sprzedaży w tym: segment usług budowlanych - o ok. 75%, segment systemów aluminiowych - o 19%, segment akcesoriów budowlanych - o ok. 13%, segment wyrobów wyciskanych - o 8%, natomiast segment opakowań giętkich - o 6%, podano także.

"Według prognozy zarządu spółki, skonsolidowany zysk operacyjny drugiego kwartału wyniesie ok. 60 mln zł, czyli o ponad 80% więcej od poziomu z drugiego kwartału poprzedniego roku. Głównymi przyczynami tak dynamicznego wzrostu jest poprawa koniunktury na rynku krajowym, utrzymujący się wzrost eksportu oraz wynikające z tego marże w poszczególnych segmentach" - czytamy dalej.

d41z4uk

Zysk EBITDA wyniesie 80 mln zł. Saldo działalności finansowej (koszty odsetek, różnice kursowe na wycenie pozycji bilansowych, w tym kredytów walutowych) w II kw. br. będzie miało wynik ujemny i wyniesie ok 4 mln zł (-2,8 mln zł w roku poprzednim), podała dalej spółka.

"Wynik netto zostanie dodatkowo zwiększony o ok. 5 mln zł aktywa na podatek odroczony z tyt. działalności w specjalnej strefie ekonomicznej zaksięgowanego w drugim kwartale 2014. W drugim kwartale roku poprzedniego wartość zawiązanego aktywa wynosiła 14,2 mln zł. W konsekwencji spółka szacuje, iż skonsolidowany zysk netto wyniesie ok. 49 mln zł a więc będzie o 14% wyższy od zysku netto osiągniętego w drugim kwartale 2013 roku" - czytamy dalej w materiale.
W związku z bardzo dobrymi prognozami wyników drugiego kwartału i wiążącym się z nimi znacznym zaawansowaniem realizacji budżetu na rok 2014 w zakresie zysku EBITDA (59%) i zysku netto (63%), zarząd spółki planuje odnieść się do prognoz rocznych przy okazji publikacji skonsolidowanego sprawozdania finansowego za pierwsze półrocze, tj w dniu 7 sierpnia br., podano także.

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi.

(ISBnews)

d41z4uk

Podziel się opinią

Share
d41z4uk
d41z4uk