Trwa ładowanie...
d111sls
d111sls

Grupa Lotos analizuje możliwości akwizycji w segmencie upstream

Warszawa, 15.12.2016 (ISBnews) - Grupa Lotos analizuje możliwości potencjalnych akwizycji w segmencie upstream, nie chce jednak skupiać się na nowych projektach poszukiwawczych, poinformował pełniący obowiązki prezesa Marcin Jastrzębski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d111sls

"Dzisiaj sytuacja rynkowa jest bardzo dobra dla kupujących. Analizujemy projekty, całe przedsiębiorstwa, mam nadzieję, że będziemy z sukcesem rozwijali ten segment" - powiedział Jastrzębski podczas konferencji prasowej.

Wskazał jednak, że obecna struktura portfolio wydobywczego nie jest satysfakcjonująca. Obecnie spółka nie chce się skupiać na nowych projektach poszukiwawczych.

"Ten portfel, który mamy, nie zabezpiecza nam stabilnego wzrostu. Dyskusja na temat nowych poszukiwań to nie jest temat na dziś" - powiedział prezes dziennikarzom.

d111sls

W strategii na lata 2017-2020 Grupa Lotos planuje przeznaczyć 3 mld zł na inwestycje w upstream. W 2018 r. zdecyduje o alokacji części z dodatkowej puli 3,3 mld zł capex.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. W 2015 r. Grupa Lotos odnotowała 22,7 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d111sls

Podziel się opinią

Share
d111sls
d111sls