Trwa ładowanie...
d788nqb

Grupa Lotos spodziewa się wypracować rozwiązanie dla projektu Yme w tym roku

Warszawa, 05.03.2015 (ISBnews) - Grupa Lotos oczekuje, że najpóźniej w IV kwartale tego roku będzie mogła zakomunikować plany dotyczące udziału w koncesji Yme na Morzu Północnym, poinformowali przedstawiciele spółki.

Share
d788nqb

"Mamy program rozwiązania tego problemu w tym roku. Mam nadzieję, że nie później niż w IV kwartale będziemy mogli to rozwiązanie zakomunikować" - powiedział prezes spółki Paweł Olechnowicz na konferencji prasowej.

Obecnie prowadzone są jedynie wstępne rozmowy w tej sprawie, mające na celu znalezienie najkorzystniejszego rozwiązania.

Jak wyjaśnił wiceprezes Grupy Lotos Zbigniew Paszkowicz, spółka ma większą szansę na zbycie swojego udziału w koncesji Yme po przejęciu operatora tej koncesji, Talisman Energy, przez Repsol, który jest zainteresowany działalnością na złożach norweskich.

d788nqb

Lotos Exploration & Production Norge AS (LEPN) posiada 20% udziałów w koncesji PL316/316B - Yme, na której - w ramach konsorcjum - rolę operatora pełni kanadyjska spółka Talisman Energy. Już w 2012 r. Grupa Lotos sygnalizowała, że chce wycofać się z tego projektu.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody spółki wyniosły 28,5 mld zł w 2014 r.

(ISBnews)

d788nqb

Podziel się opinią

Share
d788nqb
d788nqb