Trwa ładowanie...
dyjfi2v

Grupa Masterlease zakłada rozwój organiczny 'nieco szybszy' od całego rynku

Warszawa, 14.04.2015 (ISBnews) - Grupa Masterlease, należąca do Prime Car Management (PCM), zakłada na ten rok rozwój nieco szybszy od całego rynku, biorąc po uwagę tylko wzrosty organiczne, poinformował członek rady nadzorczej Prime Car Management Emmanuel Roche.

Share
dyjfi2v

"Polski rynek jest bardzo perspektywiczny i jest nienasycony zwłaszcza w segmencie produktów z pakietem usług dodatkowych. Moim zdaniem, ten segment będzie rósł najszybciej, tak jak to miało miejsce na zachodnich rynkach kilkanaście lat temu. Polska z pewnością będzie zmierzać tą właśnie drogą" - powiedział Roche, cytowany w komunikacie.

Jak podano, I kw. 2015 r. to jeden z najlepszych okresów w historii grupy pod względem przyrostu floty finansowanej.

"Wzrost liczby sfinansowanych samochodów wyniósł ponad 43%. Na koniec I kwartału 2015 roku stan floty grupy Masterlease, jednego z liderów polskiego rynku, wyniosła łącznie 24 353 samochody. Liczba środków sfinansowanych w tym okresie wyniosła 2 328 samochodów, wobec 1621 aut rok wcześniej" - czytamy w komunikacie

dyjfi2v

"Praktycznie w każdym segmentów zanotowaliśmy wzrost w porównaniu do I kwartału 2014 r. Najbardziej cieszy nas dynamika rynku Semi-FSL, czyli leasingu z pakietem usług dodatkowych, która wyniosła ponad 10%. Natomiast nasza całkowita flota wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego o ponad 5%" - powiedział prezes Prime Car Management Jerzy Kobyliński, cytowany w komunikacie.

Prime Car Management jest jednostką dominująca grupy kapitałowej działającej na rynku flotowym pod marką Masterlease. Spółka prowadzi działalność w zakresie leasingu pojazdów i zarządzania flotą. W skład grupy kapitałowej spółki wchodzą także spółki: Futura Leasing, Masterlease oraz Futura Prime.

Grupa Masterlease jest niezależnym podmiotem świadczącym w Polsce usługi leasingowe i usługi zarządzania flotą, tj. car fleet management (CFM). Grupa podaje, że pod względem liczebności floty pojazdów jest jednym z liderów na rynku usług zarządzania flotą w Polsce oraz jednym z wiodących podmiotów świadczących usługi leasingowe.

(ISBnews)

dyjfi2v

Podziel się opinią

Share
dyjfi2v
dyjfi2v