Trwa ładowanie...
d2clqp5
24-12-2015 11:11

Grupa Midas kupuje 51% akcji spółki Sferia za 121,9 mln zł

Warszawa, 24.12.2015 (ISBnews) - Aero2, spółka z Grupy Kapitałowej Midas, zawarła umowę przejęcia większościowego pakietu (51%) w spółce Sferia, podał Midas. Wartość transakcji wyniosła 121,9 mln zł, co implikuje wartość kapitałów własnych Sferii na poziomie 239 mln zł.

d2clqp5
d2clqp5

"Transakcje zostały zawarte z Jackiem Szymońskim oraz spółką Bithell Holdings Limited" - czytamy w komunikacie.

Umowy zakupu przewidują, że w przypadku uzyskania przez spółkę Sferia odszkodowania pieniężnego z tytułu ewentualnego sporu dotyczącego opóźnienia prawa do efektywnego wykorzystania częstotliwości należnych spółce, cena zakupu może ulec zwiększeniu o kwotę wynikającą z tego odszkodowania proporcjonalną do posiadanego udziału przez sprzedających przed dokonaną transakcją zbycia akcji, podano również.

"Niezależna opinia firmy doradczej EY potwierdza, że warunki cenowe transakcji są godziwe z punktu widzenia ogółu obecnych udziałowców Aero2. Przeprowadzenie transakcji zakupu akcji Sferia, a tym samym dostęp do częstotliwości 800 MHz pozwoli Grupie Midas utrzymać najwyższy poziom świadczonych usług dla spółek z Grupy Kapitałowej Cyfrowy Polsat w okresie obowiązywania obecnego zamówienia" - czytamy dalej.
W ocenie zarządu Midasa odnowienie ważności rezerwacji przyznanej spółce Sferia po cenie implikowanej przez zadeklarowane, wysokie kwoty za pasmo 800 MHz w zakończonej aukcji, nie jest ekonomicznie uzasadnione, podkreślono.

"Analogicznie, Grupa Midas nie będzie zainteresowana pozyskaniem dostępu do pasma z zakresu 800 MHz od podmiotów, które uzyskają dostęp do pasma 800 MHz przy obecnych wysokich poziomach cenowych, chyba że odbędzie się to na zasadach ekwiwalentności technologiczno-usługowej. Alternatywnie spółka rozważa kontynuację rozbudowy sieci LTE 1800 MHz" - podano również.

d2clqp5

Sferia jest operatorem telekomunikacyjnym posiadającym rezerwację częstotliwości obejmującą blok o szerokości 2x5 MHz z zakresu 800 MHz, która obowiązuje do 31 grudnia 2018 roku.

"W ocenie zarządu spółki wpływ konsolidacji wyników spółki Sferia na skonsolidowany wynik operacyjny Grupy Kapitałowej Midas w roku 2015 będzie nieznaczący" - wskazano także.

Midas należy do telekomunikacyjnej grupy miliardera Zygmunta Solorza-Żaka. W skład grupy kapitałowej wchodzą m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

(ISBnews)

d2clqp5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2clqp5