Trwa ładowanie...
dyjfi2v

Grupa MNI ma list intencyjny ws. sprzedaży centrum kolokacji

Warszawa, 15.04.2015 (ISBnews) - MNI Centrum Usług (MNI CU) - spółka zależna MNI - podpisała list intencyjny na sprzedaż posiadanego centrum kolokacji usytuowanego w Ursusie, podało MNI. Umowa przedwstępna powinna zostać podpisana do 30 kwietnia.

Share
dyjfi2v

"Przedmiotem sprzedaży jest zarówno nieruchomość, jak i kompletna infrastruktura niezbędna do świadczenia usług kolokacji zarówno dla operatorów telekomunikacyjnych, jak również dostawców usług i treści internetowych" - czytamy w komunikacie.

Sprzedaż centrum kolokacji MNI CU jest następnym krokiem, zmierzającym do dezinwestycji w obszarze telekomunikacji, podkreślono w informacji.

Jak podano również, wcześniej sprzedano infrastrukturę sieci telekomunikacyjnej, obejmującej obszar dawnej sieci Telefonia Pilicka (działającej na obszarze województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i śląskiego); infrastrukturę dawnej sieci telekomunikacyjnej Szeptel (działającej na obszarze województw mazowieckiego i podlaskiego); sieci posthyperionowskiej w Przemyślu oraz biznesu opartego o WLR (usługa hurtowego dostępu do sieci).

dyjfi2v

"Zarząd emitenta zakłada, że suma kwot pochodząca z kolejnych etapów sprzedaży posiadanych aktywów telekomunikacyjnych, pomniejszona o zobowiązania wobec kontrahentów oraz banków, powiększona o przysługujące należności powinna osiągnąć poziom ok. 160 mln zł. Wyłączając z ogólnej liczby akcji wolumen 15 302 569 akcji własnych, posiadanych przez emitenta, przekłada się na to kwotę ok. 1,91 zł przypadającą na 1 akcję emitenta (z pozostałych 83 643 714 akcji MNI)" - czytamy dalej.

W skład grupy MNI wchodzą firmy działające w branży medialnej, w dziedzinie zaawansowanych usług dodanych do telefonii komórkowej, w telekomunikacji oraz turystyce. Spółka (początkowo jako Szeptel) jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1999 r.

(ISBnews)

dyjfi2v

Podziel się opinią

Share
dyjfi2v
dyjfi2v