Trwa ładowanie...
d2ocm3c

Grupa Nokaut planuje akwizycję Skąpiec.pl i Opineo.pl do końca I kw. 2012 r.

29.11. Warszawa (PAP) - Grupa Nokaut, spółka zajmująca się działalnością na rynku e-commerce, planuje do końca I kwartału 2012 roku dokonać akwizycji serwisów Skąpiec.pl oraz...
Share
d2ocm3c

29.11. Warszawa (PAP) - Grupa Nokaut, spółka zajmująca się działalnością na rynku e-commerce, planuje do końca I kwartału 2012 roku dokonać akwizycji serwisów Skąpiec.pl oraz Opineo.pl. Obie inwestycje łącznie mają kosztować między 33,5 mln zł a 36,5 mln zł - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele Grupy Nokaut.

"Przejęcie Skąpiec.pl i Opineo.pl to nasz najważniejszy cel strategiczny. Po debiucie na warszawskiej giełdzie nasza spółka zyska znaczną zdolność kredytową, więc nawet w przypadku gorszych rezultatów IPO nie ma ryzyka, że nasze cele strategiczne mogą zostać niezrealizowane" - powiedział na konferencji Wojciech Czernecki, prezes Grupy Nokaut.

Zdaniem prezesa serwisy Skąpiec.pl oraz Opineo.pl są komplementarne w stosunku do dotychczasowej oferty spółki.

d2ocm3c

"W Nokaucie duża część klików dotyczy kategorii +dla domu+ oraz +life-style+, w Skąpcu zaś kategorii +elektronika+ i +komputery+. Oba serwisy w znacznej mierze się uzupełniają" - powiedział Czernecki.

"Przejęcie Opineo.pl pozwoli nam na obsługę całego procesu zakupowego. Ten serwis specjalizuje się w pomocy w dokonaniu wyboru produktu i sprawdzeniu wiarygodności sklepu, zaś serwis Nokaut.pl pomoże znaleźć najkorzystniejszą cenę" - dodał.

26 października 2011 roku Grupa Nokaut zawarła umowy dotyczące bezwarunkowych opcji nabycia 100 proc. udziałów w Skąpiec.pl i Opineo.pl. Na zakup serwisu Skąpiec.pl spółka planuje przeznaczyć ok. 27,5-29,5 mln zł, zaś na zakup Opineo.pl ok. 6-7 mln zł.

1/3 kwoty zakupu obu serwisów zostanie zrealizowana z funduszy pozyskanych z IPO. Na ten cel spółka chce przeznaczyć ok. 10-12 mln zł pozyskanych z emisji akcji C.

d2ocm3c

Pozostałe 2/3 kosztów zostanie pokryte w wyniku emisji akcji serii D dla właścicieli Skąpiec.pl i Opineo.pl. Właściciele Skąpiec.pl otrzymają akcje serii D o wartości 17,5 mln zł, a właściciele Opineo.pl otrzymają pakiet akcji D warty 4 mln zł.

Decyzja o emisji akcji serii D zapadnie na NWZA Grupy Nokaut, które odbędzie się w lutym 2012 roku. Przedstawiciele spółki liczą na zakończenie transakcji do końca marca 2012 a od kwietnia 2012 roku ma nastąpić konsolidacja Skąpiec.pl i Opineo.pl przez Grupę Nokaut.

"Akwizycja Skąpiec.pl i Opineo.pl to dla nas wielki skok jakościowy. Ponadto, w przyszłości nie wykluczamy dalszych akwizycji" - powiedział Dariusz Piszczatowski, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Nokaut.

Zdaniem wiceprezesa Grupy Nokaut Michała Jaskólskiego, opublikowana przez spółkę w prospekcie emisyjnym prognoza wyników na 2012 rok, nie oddaje w pełni potencjału spółki po przejęciu Skąpiec.pl i Opineo.pl

d2ocm3c

"Przejęcie tych serwisów pozwoli nam na znaczne zwiększenie przychodów. Myślę, że prognoza na 2012 rok w pełni nie oddaje naszego potencjału" - powiedział Jaskólski.

Grupa Nokaut prognozuje w 2012 roku osiągnięcie przychodów netto ze sprzedaży na poziomie 21,1 mln zł, EBITDA 8,9 mln zł oraz zysku netto 6,9 mln zł. Prognozowane dane nie zawierają wyników Skąpiec.pl o Opineo.pl za I kwartał 2012 roku.

Grupa Nokaut działa na rynku e-commerce. Prowadzi między innymi internetową porównywarkę cen Nokaut.pl, którą każdego miesiąca odwiedza ponad 2,5 miliona użytkowników.

Spółka prowadzi ponadto zintegrowany pionowo kanał dystrybucji SklepyFirmowe.pl - narzędzie do prowadzenia sklepów internetowych, ułatwiające automatyczną integrację oferty produktowej z porównywarką Nokaut.pl oraz sprzedaż reklamy internetowej (kanał bezpośredni i pośredni).(PAP)

kam/ asa/

d2ocm3c

Podziel się opinią

Share
d2ocm3c
d2ocm3c