Trwa ładowanie...
holokaust

Grupa PGE i Allegro wycofały swe znaki z Dorzeczy.pl po kontrowersyjnym rysunku

W DoRzeczy.pl pojawił się rysunek Cezarego Krysztopy z napisem "#Polish Holocaust". Wzbudził spore kontrowersje w sieci, część komentatorów uznała, że jest antysemicki. Zareagowały też PGE i Allegro.

Share
Grupa PGE i Allegro wycofały swe znaki z Dorzeczy.pl po kontrowersyjnym rysunku
Źródło: dorzeczy.pl, fot: printscreen
d2lrjnl

PGE Polska Grupa Energetyczna i Allegro zażądały usunięcia swoich logotypów widniejących obok rysunku Cezarego Krysztopy – podaje serwis Press.pl.

Jak czytamy w press.pl, w serwisie DoRzeczy.pl 22 lutego wieczorem w dziale „Rysunkowy komentarz dnia” umieszczony został rysunek Cezarego Krysztopy. Przedstawiał klęczącego mężczyznę z biało-czerwoną opaską na ramieniu, nad nim dwóch mundurowych, którzy celowali mu w głowę, jednego ze swastyką, drugiego z gwiazdą Dawida. A pod nim napis: "#Polish Holocaust".

Na górnej belce nad rysunkiem widniało logo Grupy PGE jako partnera serwisu, a u dołu logo Allegro, które odsyłało do konta Cezarego Krysztopy w tym portalu, gdzie można było kupić jego prace. Jak podaje press, dzień później logotypy zniknęły z DoRzeczy.pl.

Zobacz także: Morawiecki: Polska, jak żadne inne z państw Europy, ma obowiązek stać na straży prawdy

Paweł Lisicki, redaktor naczelny „Tygodnika do Rzeczy”, zapytany przez Pressserwis, czy podoba mu się ten rysunek, nie chciał udzielić komentarza.

  • Ponieważ pod tekstem zaczęły pojawiać się opinie sprzeczne z etyką, postanowiliśmy wyłączyć możliwość jego komentowania.
d2lrjnl

Podziel się opinią

Share
d2lrjnl
d2lrjnl