Trwa ładowanie...
d1fgrz7
23-11-2016 16:02

Grupa Recykl może przeznaczać do 30% zysku na dywidendę przy DN/EBITDA poniżej 3

Warszawa, 23.11.2016 (ISBnews) - Grupa Recykl przyjęła politykę dywidendową, która zakłada rekomendowanie wypłaty dywidendy w wysokości do 30% skonsolidowanego zysku netto, o ile wskaźnik długu netto do EBITDA na koniec roku obrotowego będzie niższy niż 3x, podała spółka. Polityka ma obowiązywać po roku obrotowym 2017.

d1fgrz7

"Zarząd spółki Grupa Recykl S.A. [...] przyjął politykę dywidendową emitenta, która zakłada, że zarząd grupa Recykl S.A. będzie przedstawiać walnemu zgromadzaniu spółki rekomendację wypłaty dywidendy, w przypadku gdy relacja skonsolidowanego długu netto do skonsolidowanej EBITDA na koniec roku obrotowego, którego dotyczyć będzie podział zysku, będzie wynosiła poniżej 3,0. Wysokość rekomendowanej dywidendy będzie stanowić do 30% wartości skonsolidowanego zysku netto Grupy Recykl S.A. za dany rok obrotowy" - czytamy w komunikacie.
Jednocześnie zarząd zastrzega, że każdorazowo będzie brał pod uwagę aktualną i przewidywaną sytuację finansową i płynnościową Grupy, istniejące i przyszłe zobowiązania (w tym potencjalne ograniczenia w wypłacie dywidendy związane z umowami kredytowymi i emisją instrumentów dłużnych), potencjalne potrzeby kapitałowe w zakresie inwestycji i akwizycji, bezpieczny poziom zadłużenia oraz oceny perspektyw spółek grupy w określonych uwarunkowaniach rynkowych i makroekonomicznych.

Ostateczna decyzja w zakresie podziału zysku i kwoty dywidendy przeznaczonej do wypłaty akcjonariuszom zostanie każdorazowo podjęta przez zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy, zatwierdzające jednostkowe i skonsolidowane sprawozdanie finansowe za dany rok obrotowy.

"Przyjęta polityka dywidendowa będzie stosowana począwszy od 1 stycznia 2018 r., tj. pierwszy raz w stosunku do zysków osiągniętych za rok obrotowy kończący się dnia 31 grudnia 2017 r." - podano także.

Spółki z Grupy Recykl prowadzą zbiórkę zużytych opon, wytwarzają granulat gumowy wykorzystywany w wielu dziedzinach gospodarki, a także oferują usługi recyklingu i odzysku zużytych opon oraz w imieniu producentów i importerów opon prowadzą rozliczenia z tytułu opłaty produktowej. Grupa posiada zakłady w Śremie, Krośnie Odrzańskim i Chełmie oraz sieć zbiórki. Spółka jest notowana na NewConnect od stycznia 2011 r.

(ISBnews)

d1fgrz7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fgrz7