Trwa ładowanie...
d2rrvo1

Grupa Tauron wyemitowała na rynku niemieckim obligacje o wartości 158 mln euro

Warszawa, 05.12.2014 (ISBnews) - Grupa Tauron wyemitowała na rynku niemieckim piętnastoletnie niezabezpieczone obligacje imienne o wartości 168 mln euro, podał Tauron.

Share
d2rrvo1

"Emisja obligacji imiennych tzw. NSV (Namensschuldverschreibung) przeprowadzona została przez Tauron Sweden Energy, spółkę w 100 proc. zależną od Tauron Polska Energia i objęta została gwarancją Taurona" - czytamy w komunikacie.

Emisja NSV objęta została przede wszystkim przez niemieckich inwestorów, wśród których znajdują się fundusze ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne oraz niemieckie banki. Środki uzyskane z emisji zostaną przeznaczone na udzielenie pożyczki Tauronowi, który z kolei przeznaczy je na ogólne cele gospodarcze grupy, a w szczególności finansowanie programu inwestycyjnego, podano także.

"Duże zainteresowanie emisją inwestorów, reprezentujących stosunkowo konserwatywny obszar działalności w Niemczech, jest potwierdzeniem wysokiej oceny przez europejski rynek finansowy osiągnięć i pozycji Taurona, w szczególności jego wiarygodności kredytowej. To pierwsza tego rodzaju transakcja przeprowadzona przez spółkę sektora energetycznego z Europy Środkowo-Wschodniej, a jej sukces otwiera Tauronowi nowe, atrakcyjne źródło finansowania w przyszłości" - skomentował prezes Tauron Polska Energia Dariusz Lubera, cytowany w komunikacie.

d2rrvo1

Wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych Krzysztof Zawadzki podkreślił, że warunki emisji NSV zostały skrojone na miarę potrzeb Taurona, a sama transakcja bazuje na prostej i transparentnej dokumentacji prawnej.

"Emisja NSV, poza pożądanym, długim - 15-letnim - okresem zapadalności, jest również bardzo atrakcyjna pod kątem ceny pozyskanego finansowania. Przeprowadzona emisja to kamień milowy w rozwoju relacji Taurona z europejskimi podmiotami instytucjonalnymi" - podsumował Zawadzki.

Proces emisji NSV prowadzony był we współpracy z J.P. Morgan, który pełnił funkcję aranżera emisji. Rozliczenie emisji NSV nastąpiło 3 grudnia.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wytwarzanie, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż, Tauron Obsługa Klienta, Tauron Wydobycie, Tauron Ekoenergia oraz Tauron Ciepło.

(ISBnews)

d2rrvo1

Podziel się opinią

Share
d2rrvo1
d2rrvo1