Trwa ładowanie...
dxrkqax

Grupa Waryński chce powtórzyć wynik sprzedażowy z 2014 r.

Warszawa, 24.03.2015 (ISBnews) - Grupa Waryński celuje w powtórzenie w tym roku wyniku sprzedażowego z 2014 r., kiedy nabywców znalazło 261 mieszkań w inwestycjach spółki na warszawskiej Woli, poinformował agencję ISBnews prezes Jarosław Jankowski. Po rozpoczęciu pod koniec lutego sprzedaży II etapu inwestycji Miasto Wola spółka planuje wprowadzenie do oferty II etapu Stacji Kazimierz w maju br.

Share
dxrkqax

"Z powtórzenia ubiegłorocznego wyniku będziemy bardzo zadowoleni. Na dziś wydaje się to bardzo prawdopodobne" - powiedział Jankowski w rozmowie z ISBnews.

Spółka jest zadowolona z dotychczasowej sprzedaży mieszkań w obu inwestycjach na warszawskiej Woli.

"W pierwszych etapach Miasta Wola i Stacji Kazimierz sprzedaliśmy już odpowiednio ok. 80% i 70% mieszkań. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego tempa sprzedaży. Zakładamy, że do momentu oddania inwestycji wszystkie mieszkania znajdą swoich nabywców" - wyjaśnił Jankowski.

dxrkqax

"Uruchomiliśmy już sprzedaż II etapu Miasta Wola (113 mieszkań), finalizujemy również rozmowy z generalnym wykonawcą projektu. Budowa tej fazy inwestycji ruszy jeszcze w marcu, a najdalej w kwietniu br. W przypadku Stacji Kazimierz, zarówno sprzedaż drugiego etapu - na ok. 111mieszkań, jak i prace budowlane rozpoczną się w maju" - powiedział prezes.

Jankowski dodał, że niewykluczone jest, iż realizacja trzeciego etapu Miasta Wola - na ok. 125 lokali - rozpocznie się także w tym roku.

Spółka przybliża się również do rozpoczęcia budowy projektu biurowego Eqlibrium.

"Rynek biurowy jest dużo trudniejszy od mieszkaniowego. Duża konkurencja sprawia, że o każdego klienta toczy się 'walka' pomiędzy deweloperami. Mamy już najemców na ok. 30% budynku, liczymy, że wkrótce będzie to 40%, który to poziom pozwoli na uruchomienie budowy. Jesteśmy też na finiszu procesu wyboru generalnego wykonawcy" - powiedział Jankowski.

dxrkqax

Spółka rozważa również rozpoczęcie kolejnych projektów poza warszawską Wolą.

"Bardzo poważnie rozważamy realizację dużego, mieszkaniowo-retailowego projektu w dużym mieście regionalnym. Obecnie analizujemy wszystkie warunki i przygotowujemy się do ewentualnej inwestycji. Decyzja o jej realizacji zostanie podjęta do wakacji" - podsumował Jankowski.

W lipcu ub. spółka rozpoczęła sprzedaż I etapu inwestycji Miasto Wola, realizowanej przy ul. Jana Kazimierza na warszawskiej Woli. W pierwszej fazie projektu powstaje 112 mieszkań o powierzchni 27-143 m2. Generalnym wykonawcą jest firma Unibep. Partnerem Waryńskiego w tej inwestycji jest Dantex. Dziś odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na pierwszym etapie projektu.
Waryński również na Woli realizuje - wspólnie z Polnordem - zespół mieszkaniowy Stacja Kazimierz. W I etapie powstaje tam 179 mieszkań, 5 lokali usługowych oraz 183 miejsca parkingowe.

Natomiast biurowiec EQlibrium, zlokalizowany u zbiegu ulic Jana Kazimierza i Ordona będzie miał ok. 10.500 m2 powierzchni komercyjnej oraz 113 miejsc parkingowych. Na początku lipca 2014 r. spółka uzyskała prawomocne pozwolenie na jego budowę.

Grupa Waryński, której głównym akcjonariuszem jest MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, koncentruje się na aktywności deweloperskiej i zarządzaniu nieruchomościami.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)

dxrkqax

Podziel się opinią

Share
dxrkqax
dxrkqax