Trwa ładowanie...
d40cvw0

GUS: wzrosła sprzedaż detaliczna 7,8 proc. rdr

W sierpniu br. sprzedaż detaliczna liczona w cenach stałych wzrosła w skali roku o 7,8 proc. - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. W porównaniu z lipcem br. wzrosła o 1,4 proc.

Share
d40cvw0

Wysoki wzrost sprzedaży odnotowano w przedsiębiorstwach zajmujących się handlem pojazdami samochodowymi, motocyklami, częściami (o 17,6 proc. wobec wzrostu o 19,1 proc. przed rokiem) oraz w podmiotach prowadzących tzw. pozostałą sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach (o 8,8 proc. wobec wzrostu o 5,5 proc.).

Znaczące zwiększenie sprzedaży zaobserwowano również w jednostkach zaklasyfikowanych do grupowań: "żywność, napoje i wyroby tytoniowe" (o 4,3 proc.) i "paliwa stałe, ciekłe i gazowe" (o 3,6 proc.). W pozostałych grupach o niższym udziale w sprzedaży detalicznej ogółem najwyższy wzrost odnotowano w podmiotach zajmujących się sprzedażą tekstyliów, odzieży i obuwia" (o 18,8 proc.).

Urząd wyliczył, że od stycznia do sierpnia br. wzrost sprzedaży detalicznej w skali roku wyniósł 5,2 proc. (wobec wzrostu o 3,5 proc. w 2015 r.).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d40cvw0

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40cvw0
d40cvw0