Trwa ładowanie...
d6lg0ci

Haitong podniósł rekomendację JSW do 'neutralnie', wycenę do 12,16 zł

Warszawa, 09.11.2015 (ISBnews) - Analitycy Haitong Banku podnieśli rekomendację dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) do "neutralnie" ze "sprzedaj", a cenę docelową o 52% do 12,16 zł, wynika z raportu datowanego na 6 listopada.

Share
d6lg0ci

W poniedziałek około godziny 9:31 kurs akcji JSW wynosił 12,57 zł, po spadku o 0,55% wobec ostatniego zamknięcia.

"Haitong zakłada, że JSW z powodzeniem podpisze tzw. umowę term sheet z właścicielami obligacji (tj. PKO BP, PZU, BGK, ING) i wdroży działania restrukturyzacyjne. To założenie opiera się na fakcie, że JSW jest w 55% własnością Skarbu Państwa. Analitycy uważają, że rząd nie pozwoli na niekontrolowane bankructwo jednej z kluczowych spółek wydobywczych zatrudniającej 33 tys. pracowników" - czytamy w raporcie.

Podkreślono także umiejętność negocjowania spółki, która doprowadziła do zawarcia porozumienia ze związkami zawodowymi, które pozwala na cięcia kosztów pracy na poziomie łącznie 1,7 mld zł.

d6lg0ci

"Spółka musi podpisać umowę term sheet do 15 listopada i wdrożyć cięcia kosztów do 1 grudnia, aby uniknąć przedterminowego wykupu programu obligacji (do 1,1 mld zł). Chociaż analitycy Haitong Bank oczekują, że nadchodzące negocjacje będą trudne, JSW już udowodniła swoją zdolność do osiągania trudnych porozumień, jeśli chodzi o cięcia kosztów (porozumienie ze związkami zawodowymi), co może być postrzegane jako as w rękawie JSW w negocjacjach z bankami" - podsumowano.

(ISBnews)

d6lg0ci

Podziel się opinią

Share
d6lg0ci
d6lg0ci