Trwa ładowanie...
d2vlkrf
28-09-2016 11:22

Haitong: Zalecenie dla Dom Dev. w górę; LC Corp, Ronson - w dół; Robyg bez zmian

Warszawa, 28.09.2016 (ISBnews) - Haitong Bank podniósł rekomendację dla Dom Development do "kupuj" z "neutralnie", podtrzymał rekomendację "kupuj" dla spółki Robyg oraz obniżył zalecenia dla LC Corp i Ronsona - w obu przypadkach do "neutralnie" z "kupuj", wynika a raportu datowanego na 27 września.

d2vlkrf
d2vlkrf

"Haitong Bank w raporcie z 27 września podnosi rekomendację dla Dom Development do 'kupuj' z 'neutralnie' oraz cenę docelową akcji o 31,5% do 65,9 zł, co implikuje 17,3-procentowy potencjał wzrostu. Aktualizacja ceny docelowej wynika z połączonego efektu zmian dotyczących kalendarium oddawanych inwestycji i włączenia do niego nowych projektów na ostatnio pozyskanych terenach, a także odliczenia dywidendy wypłaconej w tym roku. Uwzględniając dane sprzedażowe firmy za pierwsze półrocze 2016 roku i ostatnie, znaczące zwiększenie zasobu gruntów, a także skorygowane przez Haitong na mniej konserwatywne założenia dotyczące fundamentów polskiego rynku nieruchomości mieszkaniowych na rok 2017, Haitong podnosi swoją prognozę przed-sprzedażową dla Dom Development o 6%/18%/5% do 2 550/2 600/2 310 jednostek odpowiednio w latach 2016/2017/2018/" - czytamy w komunikacie poświęconym raportowi.

Haitong Bank podtrzymał rekomendację "kupuj: dla spółki Robyg. Cena docelowa, obniżona o 1% do 3,60 zł daje blisko 20-procentowy potencjał wzrostu.

"Aktualizacja ceny docelowej wynika z odliczenia dywidendy wypłaconej w tym roku oraz uwzględnienia w wycenie szacowanej marży z projektów, które mają zostać zrealizowane na nowo nabytych działkach. Robyg pozostaje jedną z dwóch preferowanych przez Haitong spółek z branży. Dzięki szerokiej i zdywersyfikowanej ofercie, a także agresywnej polityce inwestycyjnej, firma wciąż oferuje stosunkowo solidną perspektywę przed-sprzedażową" - czytamy dalej.

Analitycy Haitong nadal prognozują, że wolumen sprzedaży Robyga istotnie wzrośnie w tym roku i osiągnie kolejny historyczny rekord. Według nich, w 2017 roku powinniśmy się spodziewać kolejnego niewielkiego wzrostu, zaś niewielkiego 10-procentowego spadku dopiero w roku 2018.

d2vlkrf

"Haitong Bank w raporcie z 27 września obniża rekomendację dla LC Corp do 'neutralnie' z 'kupuj' i podnosi cenę docelową akcji o 2% do 2,15 zł, co oznacza 7,5-procentowy potencjał wzrostowy. Rekomendacja została zredukowana po wzroście kursu akcji od połowy lutego (zwyżka o 24% w omawianym okresie; 17% powyżej indeksu WIG)
. Cena docelowa akcji została podniesiona jako wypadkowa zmian wprowadzonych w kalendarzu realizacji projektów spółki oraz odliczenia dywidendy wypłaconej w tym roku" - czytamy dalej.

Choć analitycy oczekują, że wolumen przedsprzedażowy firmy nie powinien spaść licząc rok do roku w 2017, prognozują oni, że tegoroczne wyniki LC Corp powinny być o około 8% niższe niż w roku 2015 (wobec wyraźnego wzrostu w przypadku preferowanych przez Haitong spółek z sektora, czyli Robygu i Dom Development). Dodatkowo Haitong Bank widzi jedynie ograniczoną możliwość wypłaty dywidendy w latach 2017-18 (każda większa wypłata obciążałaby bilans firmy biorąc pod uwagę jej ambitny harmonogram realizacji przyszłych projektów).

Haitong Bank obniżył rekomendację dla spółki Ronson do "neutralnie" z "kupuj" i zredukował cenę docelową akcji o 8% do 1,44 zł, co oznacza 4,3-procentowy potencjał wzrostowy.

"Wynika to ze zmian wprowadzonych w kalendarzu realizacji inwestycji spółki i odliczeniu dywidendy wpłaconej w tym roku od wyceny Haitong. Analitycy wciąż prognozują, że zysk netto firmy wzrośnie istotnie w tym roku licząc r/r. Jednak uwzględniając zmiany w kalendarzu realizowanych przez firmę inwestycji , analitycy Haitong obniżyli swoje przewidywania na 2016 rok dotyczące zysku netto o 18 procent do 35 mln zł (wzrost o 78% r/r). Natomiast ich prognoza na rok 2017 została obniżona o 3% do 31 mln zł" - podano w materiale.

Po nieznacznej podwyżce, Haitong Bank spodziewa się obecnie, że wolumen przedsprzedaży mieszkań Ronsona w 2017 roku znajdzie się nieco powyżej szacowanych rezultatów za ten rok, przed spadkiem o około 12% r/r jedynie w 2018 r.

(ISBnews)

d2vlkrf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vlkrf