Trwa ładowanie...
d3w31ma

Hawe liczy na lekki wzrost przychodów w tym roku

Warszawa, 14.04.2015 (ISBnews) - Hawe spodziewa się, że jej przychody mogą wzrosnąć w 2015 r., jednak nie w sposób skokowy, poinformowali przedstawiciele spółki. Hawe liczy m.in. na nowych klientów i na przetargi ogłaszane w ramach nowej puli funduszy unijnych.

Share
d3w31ma

"Zakładamy, że poziom przychodów skonsolidowanych będzie trochę wyższy niż ten w 2014 r." - powiedział dyrektor zarządzający Hawe Dominik Drozdowski podczas konferencji prasowej.

"Mamy stabilną sytuację. Nie należy się spodziewać pionowych wzrostów" - dodał wiceprezes Paweł Paluchowski.

Część przychodów będzie pochodziła z trwających obecnie projektów budowy sieci szerokopasmowych w województwach warmińsko-mazurskim i podkarpackim, których zakończenie planowane jest odpowiednio na wrzesień i październik br.

d3w31ma

Spółka będzie się starała pozyskać nowe kontrakty w segmencie telekomunikacyjnym, co będzie możliwe dzięki wygaśnięciu pewnej liczby długoterminowych kontraktów innych operatorów. Możliwe jest też pozyskanie nowych klientów za granicą, w tym na Ukrainie.

Hawe liczy także na fundusze unijne z nowej perspektywy budżetowej, w ramach których będzie finansowane budowa sieci szerokopasmowych. "Do tego jesteśmy przygotowani, to chcemy realizować, sami albo z partnerami" - powiedział prezes Paweł Sobków.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 333 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

d3w31ma

Podziel się opinią

Share
d3w31ma
d3w31ma