Trwa ładowanie...
d38ce9p

Hawe ma podpisać term sheet z ARP i Alior Bankiem w poniedziałek

Warszawa, 01.10.2015 (ISBnews) - Hawe pozostaje w negocjacjach z Agencją Rozwoju Przemysłu (ARP) oraz Alior Bankiem - strony uzgodniły podstawowe warunki porozumienia oraz określiły, iż term sheet opisujący te warunki oraz harmonogram dalszych działań zostanie podpisany w poniedziałek, 5 października, podała spółka.

Share
d38ce9p

"W dniu dzisiejszym (tj. 30 września 2015 roku) upłynął termin obowiązywania umowy w sprawie ustalenia zobowiązań stron w związku z zamiarem zawarcia porozumienia związanego ze spłatą zadłużenia, w tym powstrzymania się od egzekwowania zobowiązań (umowa standstill)" - czytamy w komunikacie.

"Jednocześnie zarząd spółki informuje, iż pomimo braku przedłużenia terminu obowiązywania umowy standstill, pozostaje w negocjacjach z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. z siedzibą w Warszawie oraz Alior Bank S.A. z siedzibą w Warszawie. W dniu dzisiejszym strony uzgodniły podstawowe warunki porozumienia oraz określiły, iż term sheet opisujący te warunki oraz harmonogram dalszych działań zostanie podpisany w dniu 5 października 2015 r." - napisano dalej.

Wcześniej we wrześniu ARP i Open Finance Obligacji Przedsiębiorstw Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych (najwięksi wierzyciele spółek z GK Hawe) podpisały krótkoterminowe porozumienie o charakterze standstill ze spółkami z Grupy Hawe. W związku z tym Hawe poinformowało, że odstąpiło od złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Później do umowy standstill przystąpił także Alior Bank.

d38ce9p

Zgodnie z umową standstill, ostateczne porozumienie określające warunki i terminy spłaty zadłużenia wobec wierzycieli przez spółki z grupy Hawe miały zostać zawarte do 30 września.

Hawe nie wykupiło w ostatnim czasie obligacji o wartości ok. 40 mln zł. Ponadto zwrotu łącznie 95 mln zł domagały się wcześniej od grupy ARP i Alior Bank.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 333 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

d38ce9p

Podziel się opinią

Share
d38ce9p
d38ce9p